Jak udekorować pokój pociechy?


Jest to bardzo często sytuacja: dopiero wybudowany budynek, wynajęte lub kupione mieszkanie; wszystkie te miejsca zazwyczaj wymagają umeblowania i wykończenia. W niektórych przypadkach dostaje się wnętrze już umeblowane, jednak w każdym przypadku dodaje się pewną ilość własnych innowacji w ich ustawieniu czy pozostałych aspektach wystroju. Poza tym w przypadku każdej przeprowadzki nowi właściciele wnoszą ze sobą jakąś ilość własnych sprzętów, pochodzących z poprzedniego miejsca zamieszkania. W takiej sytuacji wyzwaniem jest pogodzić ze sobą różnorodne przedmioty i w razie potrzeby dokonać niezbędnej selekcji.

W tym całym procesie niezwykle istotna jest dekoracja ścian. W tym aspekcie panują rozmaite gusta. Niekiedy występuje sytuacja, że kwestia dekoracji ścian może poróżnić właścicieli. W każdym przypadku można jednak dojść do kompromisu.

pokój dla dzieci

Autor: Jeremy Tarling
Źródło: http://www.flickr.com

Pokój, w którym przebywają dzieci, to zadanie specjalne dla osób , zajmujących się wystrojem. Najmłodsi miewają bardzo różne oczekiwania i potrzeby. Powinno się przede wszystkim zwracać uwagę na to, czym pociecha się interesuje, jakie są jej upodobania. Inaczej jest w przypadku, gdy pomieszczenie zamieszkuje dwoje lub więcej dzieci. Wówczas można zainwestować w łóżko piętrowe, co pozwoli na zaoszczędzenie przestrzeni. Jeżeli chodzi o ściany, często korzystnym rozwiązaniem są fototapety – (sprawdź www.twoje-fototapety.pl/fototapety/61328-Do-jadalni.html) dla dzieci, będące rodzajem obszernego, wielobarwnego obrazu. Za pomocą tego rodzaju obrazów można również oznaczyć, która część pomieszczenia należy do którego dziecka, w przypadku gdy jest ich więcej niż jedno. Wybór tego rodzaju obrazu również należy uzależnić od gustu dziecka. Przykładowym motywem| dla dziewczynek są wróżki i księżniczki, natomiast dla chłopców – samochody.

Jest specjalna profesja dla ludzi planujących profesjonalnie zajmować się dekorowaniem pomieszczeń. Powinnością projektanta wnętrz jest specjalistyczne doradztwo w zakresie dobierania przedmiotów do salonu, kuchni i pozostałych pomieszczeń. Osoba taka dysponuje wiedzą na temat rozmaitych stylów i sposobów ich łączenia. To samo dotyczy barw i ich odcieni. Krótko mówiąc dekorator wnętrz pomoże dobrać meble do salonu, dopasować odcień ścian, a także dobrać i rozmieścić akcesoria dekoracyjne jak na przykład obrazy ścienne.