Czyszczenie to najczęściej udręka dla domowników


Przykładasz ogromną wagę do porządków i pragniesz, by w twoim domu to było respektowane. Męczą cię bowiem nawyki twojego męża, jego wyssanego z mlekiem matki poczucia, że nic w domu jeśli chodzi o porządki nie musi robić. Starczy, iż wróci z pracy, położy się na łóżku i włączy telewizor. Czasami jeszcze weźmie sobie piwo i będzie drzemał spokojnie. Nic nie mówisz, bo zdajesz sobie sprawę, iż przed chwilą wrócił z pracy, jednak chciałabyś, aby choć w weekend trochę ci pomagał z porządkami…

sprzątanie2

Źródło: sxc.hu

Cóż, zdajesz sobie sprawę z tego, że to nie jest realne. Rozmawiałaś z nim, kupiłaś też dwie pary rękawiczek do sprzątania (polecam te – ręczniki papierowe do wycierania), lecz on omijał je szerokim łukiem, prosiłaś, by, chociaż stosował normalne sprzątania ręczne, czyli, jak coś wylał niech weźmie ręcznik – bezpłatny dostęp papierowy i to powyciera, lecz on udawał, że tego nie widzi.

Jeżeli zaintrygował Cię nasz artykuł, to przejdź na adres www i tam odkryjesz dużo więcej szczegółowych treści.

Raz chyba tylko wziął skrobaczkę i coś począł wytrwale skrobać, ale był to pojedynczy przypadek, który miał miejsce dawno temu.

Masz świadomość, że metamorfoza twojego partnera z normalnego, nic nierobiącego w domu faceta na uczynnego, pomocnego małżonka jest mało realna, dlatego już nawet nie tracisz czasu by tłumaczyć. Wiesz, że twój mąż pochodzi z normanej polskiej rodziny, gdzie faceci siedzieli przed telewizorem, a kobiety biegały ze ścierkami. Pojmujesz, iż w domu rodzinnym twojego męża byli jedynie bracia i wszyscy po sobie, tak samo, jak ich ojciec odpoczywali i myśleli nad piwem po pracy, podczas, gdy ich matka uwijała się, żeby im dogodzić.

Sprzątanie kuchni

Autor: Sidolux Crystal
Źródło: Sidolux Crystal

Z tego jak widać powodu zmiana takich przyzwyczajeń jest cięzka do wykonania i mało realna, lecz istnieje światełko w tunelu. Wszystko zależy od tego, czy uda ci się postawić kawę na ławę, czy umiesz zrobić to zdecydowanie? Musisz spróbować wbić mu do głowy, iż niektórych rzeczy nie będziesz już wykonywać, gdyż szkodzą twojemu zdrowiu. Czemu bowiem musisz przesuwać wielkie meble, żeby za nimi posprzątać, nie rób tego, daj to zadanie mężowi. Przyda mu się do tego to: jak sprzątać?. Jeśli wciąż nie zamierza nic robić zagroź mu, że kolejny tego typu wysiłek może spowodować, że naprawdę stanie ci się coś poważnego. Powiedz, iż udasz do specjalisty i rzeczywiście, jeśli nie da temu wiary, zrób to. Pokaż mu, iż masz swoje lata i potrzebujesz jego wsparcia, a twój facet niech wreszcie stanie się rzeczywiście partnerem, a nie niefrasobliwym dzieckiem rozwalonym na kanapie.