Są sytuacje, gdy nasz język obcy nie jest wystarczający

0 Comment


Są sytuacje, gdy nasze kompetencje nie wystarczają. Możemy przeprowadzić remont mieszkania, ale do pewnego momentu, bo nie jesteśmy pewni, czy damy sobie radę z położeniem gładzi lub czy prawidłowo zainstalujemy szafę wnękową.

Możemy także przeprowadzić najprostsze samochodowe naprawy, ale już z czymś wymagającym fachowego oka jedziemy do mechanika, który zaglądnie pod maskę. Identycznie jest z językami obcymi, posiadamy jakąś kompetencję językową, powiedzmy angielski, lecz jak przyjdzie do tłumaczeń technicznych, to już nie damy sobie z tym rady.

Takiego rodzaju tłumaczeniami zajmują się fachowe biura tłumaczeń. Zatrudniają we własnym sztabie ludzi odpowiedzialnych za konkretne języki i poszczególne zagadnienia – więcej pod linkiem profesjonalne biuro tłumaczeń w Warszawie. Z językiem obcym jest tak, że albo znamy go trochę, co nam starcza, aby się jako tako dogadać, albo uczymy się go, aby wiedzieć więcej, by specjalizować się w danej dziedzinie.

Różne tłumaczenia techniczne to jedna kwestia, są także tłumaczenia prawne, czyli tłumaczenia różnorodnych dokumentów, są tłumacze poezji, choć to już dziedzina bardziej hermetyczna i bardzo konkurencyjna. Bardzo często są wymagani znawcy języka angielskiego, niemieckiego i holenderskiego.

Słownik

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Dlaczego akurat takich języków obcych?

Odpowiedź jest dość jasna. Do Anglii i Holandii na zarobek wyjeżdża wielu naszych rodaków, a kiedy już powracają do naszego kraju muszą się rozliczyć i otrzymać tym sposobem niemały zwrot, jak na nasze polskie pieniądze (w Holandii przecież otrzymywali Euro, a na Wyspach w funtach). Powstały biura, by wspomóc tych ludzi, przetłumaczyć odpowiednio każdy z takich dokumentów i dostać pełny zwrot. Jeśli chodzi o rynek niemiecki to również sprawa rozbija się o zarobek i takie rozliczenia, lecz też, a może przede wszystkim do przełożenia na polski są różnorodne dokumenty techniczne, w największej liczbie przypadków, kiedy sprowadzamy z Niemiec samochód.

Aby przełożyć na polski umowę zakupu auta czy kartę pojazdu potrzeba osoby, która przetłumaczy to odpowiednio, nie jest to bowiem zadanie typu: „jakoś to się zrobi, daj spróbuję”.

Zainteresował Cię ten artykuł? Masz chęć napisać swoje komentarze o nas (https://www.naklejki-wroclaw.pl/)? Będzie to dla nas bardzo radosne przeżycie.

Jeśli tak podejdziemy do tej kwestii to możemy być pewni, że stworzymy sobie więcej komplikacji niż to warte. Zamiast takiego kombinowania, zamiast zbyt dużej wiary we własne siły lepiej oddać tego typu dokumenty specjalistom, którzy nie dość, że nie zrobią głupich błędów, to przetłumaczą to w sposób profesjonalny. Warto poznać ofertę biuro tłumaczeń Prolexico.

Tagi: , , , , ,