Jak daje radę współczesny sklep z akcesoriami dla biura?


Co powinien sprzedawać dobry sklep z artykułami biurowymi? Wszystko, co potrzebne do biura, czyli teczki, segregatory, ale także różne akcesoria potrzebne w domu, na przykład, papier do drukowania, flamastry, zakreślacze. Sklep taki powinien również mieć w swojej ofercie coś dla dzieci, na przykład, stemple dla dzieci czy teczki dla dzieci, a również drobne pomysły na prezent jak skarbonki z różnymi ciekawymi wzorami. Są jeszcze takie sklepy?

dzieci na zajęciach lekcyjnych

Autor: Ann
Źródło: http://www.flickr.com

Niestety, takich ciekawych, biurowych sklepów jest coraz mniej, a przyczyn jest oczywiście kilka. Ta rzecz jest najważniejsza, którą można określić przeobrażeniem w sprzedaży. Za tym pojęciem skrywa się zmiana typu handlu w naszej ojczyźnie, kiedyś mieliśmy nieduże sklepy, do jednego się szło po mięso, do drugiego po artykuły odzieżowe, do trzeciego właśnie po papeterię (www.pieczatki.pl/stemple dla uczniów). A teraz mamy sklepy wielko powierzchniowe, w których możemy zakupić właściwie wszystko. Rzeczy do biura znajdują się tuż obok sukienek, a mięso tuż obok chleba.

W Polsce i tak źle nie jest. W USA, wielka sieć, przykładowo Walmart, która szczęśliwie póki co nie weszła do naszego kraju oferuje dokładnie wszystko, przez co nieduże sklepy, także te z artykułami biurowymi szybko są zamykane. Na szczęście Internet stał się dostępny, która – uwaga! – również zniszczył wiele stacjonarnych sklepów. Dosłownie. Kiedyś trzeba było iść po zakupy do sklepu, dzisiaj mamy możliwość wyboru, a jak pokazują ankiety coraz więcej klientów wybiera handel w sieci.

Nie ma, co się dziwić, to wygodne, a często tańsze (segregatory szkolne). W niektórych branżach ludzie udają się na przykład do dużego sklepu obejrzeć pralkę lub lodówkę, a następnie zamawiają ją przez Internet o kilka procent tańszą.

W tym miejscu opublikowana jest podobna strona prezentująca taką sprawę. Przeczytaj także podobny świetny tekst na opisywany temat. On również jest godny polecenia.

Zaczyna się tak dziać w każdej branży, także w tej, w której sprzedaje się artykuły do biura. Tutaj Internet również poczynił szkody, lecz ci co w miarę szybko się rozrośli, czy zwiększyli swoją stacjonarna ofertę o możliwość zakupów on-line dziś przyznają, że Internet to ich sojusznik, nie wróg. Zaś tego samego nie mogą powiedzieć o marketach.