Utalentowane dzieci – jak można zagospodarować im wolny czas?


Gdy nie wiemy, czym wypełnić wolne godziny sobie i naszym pociechom można na przykład wziąć pod uwagę Internet. W Internecie poza marnotrawstwem czasu na gapieniu się na plotki możemy też znaleźć rzeczy, które coś wniosą w nasze życie. Ale jak wiadomo nie ma nic za darmo. Otrzymamy nagrodę, jeżeli sami coś fajnego zrobimy. W Internecie jest pełno różnych konkursów.

poprzebierane dzieci

Autor: davitydave
Źródło: http://www.flickr.com
Konkursy online pozwalają nam wręcz w ostatniej chwili wysłać odpowiedź. Nie trzeba kupować znaczka pocztowego, ani wysyłać listu, wystarczy adres mailowy lub zalogowanie się na konkursowej stronie. Wszystko to trwa parę minut. Są portale dla dzieci dedykowane maluchom i są takie dla ludzi starszych. Wystarczy porządnie poszukać. A co ważne nagrody w takich konkursach są naprawdę ciekawe i cenne. Dość często też osoby, które nic nie wygrały dostają nagrodę gwarantowaną, czyli prawie zawsze coś dostaniemy.

Zaabsorbował Cię przedstawiany tutaj materiał? Jeśli tak, warto zobaczyć tam (https://talentum.pl/jezyk-polski-dla-obcokrajowcow-online/) inne wartościowe teksty, gdyż one również są godne zainteresowania.

Zrobione własnoręcznie

Wiosenno-letnia kolekcja Reserved Kids

Autor: Reserved
Źródło: Reserved

Dawniej nasze babki robiły nam zabawki. Kiedyś zwykłe krzesło i poducha okazywało się świetną bazą do ukrycia, a fragment starego kartonu był kamerą. W dzisiejszych czasach dzieciaki muszą mieć super model telefonu i laptop z ekstra grami żeby mieli co robić. Jednak rzeczywistość jest taka, że zależne jest to od tego w jaki sposób dzieci są wychowywane. Oczywiście nie możemy dzieci odsuwać od współczesnej techniki, ale powinno się od najmłodszych lat rozwijać ich wyobraźnię. Jeśli chcemy żeby dzieci były zainteresowane tym, co je otacza wystarczy, że postanowimy zrobić dla nich coś ręcznie.

Ci, którzy twierdzą, że nie potrafią powinni zajrzeć do sieci i znaleźć coś w stylu: zrób to sam dla dzieci. Czasem wystarczy jakieś ciekawe zwierzątko z papieru, a innym razem idealny okaże się kawałek filcu przypominający kwiatek. Przez, takie działania nasza pociecha zrozumie, że nawet kartka papieru może okazać się fantastyczną zabawką. A przy tworzeniu razem z nami różnych rzeczy będzie świetnie rozwijało swoją koordynację psycho-ruchową. Tak, więc zamiast znajdować dziecku kolejną zabawkę, którą po chwili rzuci w kąt, zróbmy dla dziecka coś sami. Skoro nasze dziecko może robić dla nas śliczne laurki to i my spróbujmy zrobić coś dla naszego dzieciaka.