Jak przygotować się do komfortowego karmienia niemowlaka, żeby odbywało się to bez stresu?


Przygotowanie odpowiedniej wyprawki dla dzidziusia jest rzecz jasna kwestią skomplikowaną. Z tego powodu chciałam przedstawić kilka rad odnośnie sprzętu do karmienia.
Ma się rozumieć każda mama wie, że lepiej jest karmić dziecko piersią.

Trzeba jednakże brać pod uwagę to, że z jakiś przyczyn może się nie udać. Także mama karmiąca piersią musi posiadać w domu rezerwową butelkę – w razie gdyby musiała zostawić malucha na jakiś czas, kiedy to tata będzie je karmił odciągniętym wcześniej mlekiem.
aranżacja3

Źródło: lampyilampki.pl
O kupno odpowiedniej butelki trzeba zatroszczyć się przed porodem – aby potem w razie potrzeby nie gonić gorączkowo w poszukiwaniu tej najlepiej pełniącej funkcję. Zdawało by się – banalna sprawa – butelka i tyle.
pomieszczenia

Autor: TheUglySweaterShop.com
Źródło: http://www.flickr.com
Biorąc pod uwagę przemęczenie po porodzie i nieprzespanych nocach trzeba jednakże zapewnić sobie wygodę karmienia, jakie ma miejsce kilkanaście razy dziennie.

Sama zdecydowanie rekomenduję butelki avent. Są one wzorowane na budowie kobiecej piersi – chodzi o to, aby karmienie było jak najbardziej fizjologiczne, a niemowlak dał radę się łatwo przyssać.

Poszukujesz sprawdzonych informacji na ów temat? Chcemy poinstruować Cię, że teraz je odkryłeś. Trzeba jedynie kliknąć łącze do strony (http://www.angelka.pl/fotografia-ciazowa-kobiety/).

Butelki avent usprawniają łączenie karmienia butelką z karmieniem piersią. Smoczki są szerokie, o naturalnym kształcie, płatki znajdujące się w ich środku powiększają jego miękkość i giętkość bez ryzyka zapadania się ścianek. Ergonomiczny kształt ułatwia dziecku samemu trzymanie butelki avent – nie zapominajcie, iż wasz maluch będzie się bardzo prędko rozwijał i już niebawem zacznie próbować sam chwytać!

Dobrze jest też zadbać o szybkie przygotowanie pokarmu. Mając własne mleko schowane w lodówce szybko uzyskamy właściwą ciepłotę, gdy z pomocą przyjdzie nam podgrzewacz do butelek avent. Ważną jego cechą jest, że działa szybko i równomiernie, zapobiega powstaniu zbyt ciepłych produktów. Starczy wybrać ustawienie, korzystając ze specjalnej tabeli, która podpowie nam ile czasu zajmie proces podgrzewania. Istotne jest, aby mleka nie poddać działaniu za wysokiej temperatury, co mogłoby nieprawidłowo wpłynąć na jego skład. Podgrzewacz do butelek avent jest odpowiedni również do rozmrażania mleka.
Maluch rośnie, zaczynamy dawać mu inne pokarmy.

Słoiczek wyjęty z lodówki możemy oczywiście podgrzać w gorącej wodzie, ale podgrzewacz do butelek avent zrobi to o wiele szybciej.
Opieka nad niemowlakiem to niełatwe zadanie. Należy je sobie ułatwiać przy pomocy specjalnie do tego przystosowanych narzędzi.