Ciężko znaleźć dziecko, które nie słyszałoby Lego


Lego – nie ma chyba dziecka, które by nie słyszało o tej największej chyba firmie która produkuje najbardziej znane klocki na całym świecie. I jakich by nie posiadało albo nie chciało mieć i bawić się nimi. Początek tych rewelacyjnych klocków sięga lat trzydziestych ubiegłego wieku, gdy w niewielkiej miejscowości w Danii założona została niewielka firma, jaka w ciągu kilku następnych dekad stała się potentatem na rynku dziecięcych klocków. Bez wątpienia do takiego sukcesu bardzo się przyczynił opatentowany na początku lat pięćdziesiątych sposób łączenia klocków.

Lego

Autor: Brian Neudorff
Źródło: http://www.flickr.com
Przez niego każdy klocek z dowolnej serii można połączyć z pozostałymi, dzięki czemu dzieci uzyskują naprawdę duże możliwości na zabawę. Przez cały okres działania firmy w sprzedaży pojawiło się mnóstwo klocków uniwersalnych, takich jak postacie, domy i pojazdy, lecz i trochę tematycznych serii, nawiązujących do znanych produkcji filmowych albo całkowicie wykreowanych przez firmowych projektantów – lego batman. Najbardziej znane serie nawiązujące do filmów to Harry Potter, Star Wars i Piraci z Karaibów, ale bez przerwy pojawiają się kolejne, przykładowo takie jak nowość z 2014 roku zwana lego mixels.

Gwiazdka albo Mikołaj to okres, gdy miliony dzieci dostają mniejsze lub większe pudełko z klockami lego do zabawy, przy których spędza później długie godziny. Kupując zestaw klocków na upominek powinno się sprawdzić zakres wiekowy, dla którego będą najlepsze. Jest to kolejna ogromna zaleta tych klocków, na

lego

Autor: pangyuliu
Źródło: http://www.flickr.com

każdym pudełku wytwórca prezentuje zakres wiekowy, dla którego dana seria najlepiej się sprawdzi.

Na przykład lego bitwa o helmowy jar dedykowana jest dzieciom od 10 do 14 lat, co bynajmniej nie oznacza że nie będą mogły się nimi bawić mniejsze dzieciaki czy na przykład dorośli – lego mixels. Rzecz jasna nie powinno się ich dawać rocznym urwisom, ale pięciolatek na pewno będzie mógł się nimi bawić, tyle że może się trochę zniechęcić przy skomplikowanych konstrukcjach. Wychodząc naprzeciw nowoczesnym technologiom klocki lego pojawiają się również w grach komputerowych i filmach, czego najlepszym przykładem będzie lego batman 2 dc super heroes gra ps3.