Funkcjonowanie przedsiębiorstwa jest zależne od wielu czynników

0 Comment


Nie ma znaczenia w jakiej części świata prowadzimy swoją firmę, zawsze chcemy, by przynosiła ona jak najwspanialszy dochód, by cieszyła się zaufaniem kontrahentów oraz jednocześnie, żeby miała szansę radować się jak najlepszą opinią. Jednak jak się okazuje, w różnorakich częściach świata, opracowano różnorakie sposoby przychodzenia do tych wytycznych i motywowania ludzi do bardziej systematycznej pracy.

biuro

Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com

To nie tylko praca, ale całe życie

Zazwyczaj kierując firmą opieramy się na tym, żeby nasze produkty, jak i też usługi okazały się jak najlepszej jakości oraz to jest dla nas najważniejsze. Jednak jak pokazuje system Kaizen , wywodzący się z japońskiej kultury, można spowodować, aby takie ulepszanie jakości odnosiło się do calutkiego stylu życia. Żeby człowiek nie był przymuszony do myślenia, jak poprawić działanie firmy, jedynie by samodzielnie pragnął to zrobić, aby chciał się doskonalić w życiu prywatnym, a co się z tym łączy, aby także prawdziwie angażował się w podnoszenie jakości zakładu. Takie autentyczne zaangażowanie jest dużo istotniejsze i jednocześnie może zaoferować znacznie więcej aniżeli zmuszanie przy użyciu premii czy kolejnych gratyfikacji.

Trzeba z tego wykorzystywać

Ukazanie podwładnym tego rodzaju filozofii życiowej, może powodować, iż nie jedynie poprawimy funkcjonowanie swojego zakładu, lecz również sprawimy, że wspanialej będzie się działo w ich prywatnym życiu, a (rozwinięcie tematu- rokad)jak wiemy, to też będzie miało przełożenie na to, co wydarza się w pracy.

Dzięki takiej postawie będziemy mogli zmniejszyć okres wykonywania zobowiązań, jak i również zmniejszyć koszty, gdyż wszyscy będą dążyli do tego, aby wypełniać swoje obowiązki jak najlepiej oraz równocześnie też jak najprędzej. Trzeba się bliżej przypatrzeć możliwościom jakie proponuje nam ta ideologia, bo może się ona świetnie sprawdzić tak w sporej, jak oraz w niewielkiej firmie.

Warto czerpać od innych

Kiedy wszystkie sposoby zarządzania zakładem, jakie próbowaliśmy wprowadzić nie udały się, to bez wątpienia należy czerpać wiedzę od innych. A już bez wątpienia należy to robić, jeśli tamtejsze zakłady rzeczywiście odniosły sukces w tym co robią i mogą się poszczycić wspaniałą jakością usług i nieprawdopodobnym usatysfakcjonowaniem pracowników.

Pamiętaj, że nasze linki (bestem.com.pl/produkty/papierowe-palety-bestemflex/) kierują tylko do najbardziej ważnych witryn, na jakich wyszukasz jedynie wartościowe wiadomości.

Więcej informacji

Tagi: , , , , ,