W jedności ze światemWe współczesnych czasach człowiek jest często zestresowany. Wciąż musi za czymś gonić, jeżeli nie chce pozostać w tyle. Stres i wyczerpanie odbijają się na ludzkim zdrowiu i samopoczuciu, co jest powodem stresu i tak koło się zamyka. Nie dziwi zatem, że szukamy rozmaitych sposobów na to, by rozładowywać napięcie i złe emocje. Jednym ze sposobów jest joga Wrocław, Gdańsk, Warszawa to nie jedyne miasta, gdzie jej popularność z każdym rokiem mocno wzrasta.

joga

Autor: Amy
Źródło: http://www.flickr.com
Z jakiego powodu ludzie uprawiają jogę? W czym ona pomaga? Istotne jest zwłaszcza to, że ćwiczenia jogi skutecznie uodparnia organizm zarazem pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Ćwiczenia które się wówczas wykonuje istotnie poprawiają krążenie, a tym samym mają zbawczy wpływ na nasz organizm. Nie bez znaczenia jest również oczywiście rozciąganie mięśni, dzięki czemu organizm relaksuje się.

Jednakże wykonując asany nie wzmacniamy jedynie kondycji fizycznej i wytrzymałości – przede wszystkim uwalniamy ciało od stresu i napięcia. Joga ma dobry wpływ na układ nerwowy – ćwiczenia uspokajają i pozwalają na odzyskanie równowagi. Człowiek odpręża się, uwalnia od złych emocji i przede wszystkim duchowo uspokaja. Kontrola nad swoim ciałem i umiejętne opanowanie technik relaksacyjnych to główny krok do osiągnięcia oczekiwanych rezultatów.

joga

Autor: Rio
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku jogi bardzo ważna jest koncentracja – z jednej strony jest ona konieczna, jeżeli chcemy uzyskać zadowalający stan, z drugiej zaś jest w jodze wzmacniana co sprawia, że cały proces może trwać nieprzerwanie. Finalnym efektem jogi jest nie tylko skupienie, dobry nastrój i relaks, lecz również niezwykle ważne – o ile nie najistotniejsze – poczucie wspólnoty ze światem i innymi ludzi. Ćwiczenia w jodze to błogosławieństwo dla duszy i ciała, gdyż zespalają nas z otoczeniem, rozumiemy je i mamy wrażenie, że i ono rozumie nas.

Nie zwlekaj – jeżeli zachęcił Cię ten wątek, to bieżący wpis możesz też przejrzeć pod wskazanym linkiem. Wiadomości stworzyliśmy dla Ciebie z ochotą.

Jedność ze światem jest bardzo ważna, ale aby była możliwa trzeba przede wszystkim być zgodnym z samym sobą.

Wydaje się, że stres i zmęczenie we współczesnym świecie są nieuniknione, jednakże pewne jest, że możemy je zawsze kontrolować. Nie jest to bez wątpienia łatwa sprawa i wymaga od nas wysiłku – a może nie tyle wysiłku, co po prostu zaangażowania.

Tagi: , ,