Scc, system do zarządzania jakością iso w zakładzie produkcyjnymKażda osoba, która jest zatrudniona wie, że szef jest zobowiązany zapewnić jej odpowiednie warunki pracy, jest to zapisane między innymi w zasadach BHP. Jednak w dzisiejszych czasach mówi się też o scc, czyli certyfikacie, który ma za zadnie zmniejszyć liczbę wypadków w przedsiębiorstwach. Jest to zbadanie systemu zasad i norm zapisanych w BHP.

Jakość, gwiazdki

Autor: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com
Żeby przejść przez takową certyfikację trzeba przeprowadzić swą firmę przez kilka działań. Najważniejsze jest odpowiedzenie na pytania zamknięte, przez ludzi z danej firmy. Taka lista kontrolna pozwala na sprawdzenie, czy dana firma fachowo podchodzi do aspektów dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy.

Jakość jest w dzisiejszych czasach bardzo ważnaOdkąd jesteśmy w Wspólnoty Europejskiej jesteśmy zobowiązani brać pod uwagę różnego typu zasady, bez których nie da się właściwie funkcjonować. Jednym z dobrze znanych wielu ludziom jest system zarządzania jakością iso (serwis), czyli zbiór zasad, które są w stanie wskazać większości firm właściwy kierunek ich funkcjonowania.

Oczywiście od wielu już lat pojawiają się coraz to nowe systemy, które dotyczą tym jak zarządzać jakością. Jednak nie zawsze wszyscy się do nich stosowali. U nas w kraju kraju najczęściej jest tak, że ludziom się zdaje, że jakoś ten ich interes przejdzie, gdy będą kontrolowani. Jednak w dzisiejszych czasach, jeśli nie spełnia się określonych wymogów nie będzie żadnej taryfy ulgowej. Możemy albo otrzymać karę i czas na poprawę albo będziemy musieli przestać prowadzić firmę.

Najważniejsze dla ludzi jest bezpieczeństwo pracowników, stąd też nowe obostrzenia dotyczące zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, ale nie tylko. System zarządzania jakością iso – informacje – wiąże się również z tym, jakie odczucia ma klient. Chodzi tu o zbudowanie właściwego poziomu działania przedsiębiorstwa, tak, by klienci byli usatysfakcjonowani z usługi czy produktu, który kupili. Jeśli chce się mieć certyfikat iso, trzeba trochę się natrudzić.

Spełnienie każdej opisanej normy w tego typu certyfikatach jest czasochłonne. Ale mając taki certyfikat firma jest traktowana zupełnie inaczej. Dobrze, więc sięgać po najwyższe rozwiązania, bo wiadomo, że w obecnym świecie najważniejsza jest jakość, potwierdzona certyfikatami.

Tagi: , , ,