Na skutek kryzysu gospodarczego ogromna liczba Polaków wyjechała na emigrację


Mawia się, że Polacy są w każdym zakątku świata, znaczy się, gdzie nie pojedziemy tam słychać nasz język. Czy to przebywamy na wakacjach w Chorwacji, Bułgarii i Włoszech, lub nawet gdzieś dalej, z łatwością możemy spotkać Polaka.

flaga wielkiej brytanii
Nie dziwi nas już, że na Wyspach Brytyjskich czy Holandii na każdym kroku spotykamy się ze znajomym językiem. To prawda, Polacy to naród, który preferuje podróżowanie. Zdarza się, że jest to jednak wyjazd na wakacje, a dość często też za chlebem.

Z jednej strony mamy więc wyjazdy na wakacje, w przeszłości nie wyjeżdżaliśmy dość daleko, bo inny był pejzaż polityczny. Najdalsze wakacje to Bułgaria lub ówczesna Jugosławia, ale zdarzał się także Związek Radziecki. Wszystko zależało, w którym pracowaliśmy. W największej liczbie Polacy podróżowali nad Bałtyk. A kiedy otworzyły się granice i wakacje zagraniczne zaczęły tanieć, Polacy masowo zaczęli zwiedzać cały świat, zwłaszcza północną Afrykę, która rzeczywiście jest w atrakcyjnej cenie (dowiedz się więcej na temat transportu z włoch na stronie

Spacerujący ludzie

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com

Z drugiej strony mamy rodaków, którzy masowo wyjeżdżają za granicę, by znaleźć pracę, zacząć życie na nowo w innym państwie lub tych, którzy myślą po prostu o lepszym życiu. Nie do końca wiadomo, ilu by naszych rodaków wyjechało, gdyby w Polsce lepiej się żyło, ale liczba opuszczających Polskę, jaką teraz możemy zaobserwować jest naprawdę znacząca. Największa ilość Polaków znajduje się w Anglii, Holandii oraz Niemczech. Przed kryzysem gospodarczym dużo było też naszych rodaków we Włoszech oraz w Hiszpanii, lecz stale tam możemy spotkać sporą ich grupę. Z tego także względu rozwijają się przejazdy międzynarodowe, przede wszystkim zyskują linie lotnicze, ale także tradycyjni przewoźnicy. Bardzo popularny jest transport (przyczepka samochodowa producent – http://blyss.pl/) do Holandii i Niemiec, lecz również transport do Włoch.

Wielu ludzi wyjeżdża za granicę rozpocząć tam nowe życie, więc rozwija się także inny transport, np. transport zwierząt. Powstają za granicą też polskie gazety, sklepy, biura. Polacy jako coraz większa mniejszość na Wyspach Brytyjskich potrafi sobie poradzić w wielu sferach.

Zamierzasz zdobyć inne informacje na opisywany wątek? Zapewne notka z witryny (https://www.installgroup.pl/ogrodzenia-zaluzjowe) też je posiada, zatem kliknij tu i poznaj je szczegółowo.

Nie ma w tym nic dziwnego. Ci co dawno temu wyjechali do Stanów Zjednoczonych potworzyli tam polskie dzielnice, kluby i pozostałe placówki, które pomagają rodakom w ciężkich sprawach. Polacy dzięki swojej długiej emigracyjnej tradycji poradzą sobie w każdych warunkach i w każdym państwie, jednakże negatywnym faktem jest, że nasze pastwo, jakby pewne, że tak właśnie będzie, nie stara się zatrzymać jak najwięcej młodych ludzi, którzy są właściwie przyszłością Polski (poznaj dodatkowe informacje).