Dobry pomysł przede wszystkim dla maluchów


W dzisiejszym świecie jest wiele możliwości zorganizowania dzieciom czasu. Dużo matek i ojców posyła swoje dzieci na zajęcia po szkole. Dzieci często siedzą po kilka godzin w świetlicy. Często ten czas nie jest zbyt dobrze wykorzystywany. Nie zawsze zajęcia pozalekcyjne pasują dzieciom. A siedzenie na świetlicy po raz kolejny w miesiącu też nie jest zbyt ciekawe.

Zabawa dzieci

Autor: Mark McQuade
Źródło: Mark McQuade
Dlatego powinniśmy nie zapominać o tym, że istnieje coś takiego jak konkursy online dla najmłodszych – doczytaj. Jeśli chcemy, by nasze dziecko się wykazało i efektywnie spędzało wolny czas to warto znaleźć dla niego jakiś konkurs. Początkowo dobrze rozeznać się czy nie ma w szkole takich konkursów. Wtedy w czasie, kiedy dziecko będzie siedziało na świetlicy, zacznie tworzyć coś na szkolny konkurs. To kreatywne zajęcie na sto procent poruszy wyobraźnię naszej pociechy i co najważniejsze sprawi, że dziecko nie będzie się nudziło.

Rysuj i wygraj

Integracja Sensoryczna

Źródło: sxc.hu

Obecnie każdy wie, że dziecko jest najlepszą inwestycją. Oczywiście jest to racja znana wszystkim. Tyle, że w dzisiejszych czasach rodzice starają się by ich dzieci były najlepsze. Nie do końca bywa tak, że chcemy żeby dzieciom było najlepiej, a liczymy na to by pośród innych dzieci nasza pociecha wyróżniała się bystrością i wszystkim, co najlepsze. Nie jest to najlepsze rozwiązanie. Takie lokowanie swoich ambicji na dziecko nigdy nie będzie właściwe. Jeżeli chcielibyśmy, żeby nasze dziecko dobrze się rozwijało musi ono rozumieć, że nie za każdym razem będzie najlepsze.

Tak, więc dobrze by nasze dzieci brały udział w konkursy plastyczne dla dzieci. Konkursy artystyczne pozwalają naszym pociechom rozwinąć skrzydła. Jeżeli nasze dziecko uwielbia rysować to warto szukać jakiegoś konkursu. W taki sposób dziecko uczy się jak rywalizować i będzie wiedziało, że jak chciałoby coś wygrać to warto dać z siebie wiele. Wiadomo, że, jeśli nasza pociecha nie będzie miała ochoty rysować na konkursy, to można zapisać dziecko na jakieś inne zajęcia. Może dziecko będzie chciało się ścigać w zawodach sportowych, a pozostałe dzieci będzie wolało śpiewać. Sprawdźmy, do czego ma predyspozycje nasze dziecko, ale pozwólmy też maluchowi samemu wybrać to, co maluch chciałby zrobić.