Zakup towarów z Chin bywa opłacalny cenowo, potrzeba jedynie wiedzieć, jak dopełnić formalności związane z przewozem


Import towarów z Chin albo pozostałych azjatyckich krajów jest bardzo popularny w dzisiejszych czasach. Dzisiaj z tamtej części świata sprowadza się tak naprawdę wszystko.

Nabywający towary w Chinach muszą załatwić sobie pewny oraz bezpieczny przewóz. Na szczęście dla nich ta strefa działalności też została bardzo solidnie rozwinięta.

Jak przewozić artykuły z Chin?
reklama

Autor: Ministério da Ciência, Tecnologia, Inovações e Comunicações
Źródło: http://www.flickr.com

W wypadku, gdy zamierza się kupować wyroby w Chinach, warto znaleźć dobrą firmę zajmująca się kwestiami związanymi z przewozem ładunków z tamtego regionu świata, gdyż przesyłki z Chin wymagają dopełniania wielu formalności. Istotne bywa to, żeby kupić towary odpowiedniej jakości oraz dopasować do nich idealny wariant transportu. Importujący towary z Chin zazwyczaj decydują się na transport morski, ale nieraz stosuje się także przesyłki z Chin drogą powietrzną, kolejową albo drogową. Transport morski (kliknij https://leaderlogistics.pl/transport-miedzynarodowy/morski/) spisuje się optymalnie przy drobnym towarze w większych ilościach.

Tu sprawdzą się kontenery z Chin
W chwili, jeśli przedsiębiorca zdecyduje się na transport morski, towary (Maxy) są przewożone w specjalnych kontenerach. Takie kontenery miewają różnorakie wielkości, przez co są dostosowane do przewozu wyrobów o różnorodnej specyfice. Kontenery z Chin docierają do gdyńskiego portu po około 5-6 tygodniach, zatem trwa to troszkę czasu. Jest to jednakże najtańszą ewentualnością dowozu ładunku, więc wielu kontrahentów decyduje się właśnie na nią. Sprawdź: link.

Niejednokrotnie zdarza się, że importerzy wspólnie wynajmują kontener, żeby obniżyć wydatki związane z transportem towaru z Azji. W kontenerach transportuje się głównie drobne elementy, chociaż naturalnie zdarzają się znaczniejsze ładunki. Przeczytaj więcej: nowy wpis.