Jakie zabawki dla chłopców i dziewczynek kupić?


Autor: Plast Team i LEGO ®

Kiedy zbliżają się święta lub urodziny naszych dzieci, zwykle staje przed nami problem: jakie zabawki dla dzieci będą najlepsze i gdzie je zamówić? Najtrudniejszą kwestią nie stanowi tylko to, czy sklepy z zabawkami mają w swojej ofercie wymarzone dla naszych najmłodszych upominki, ale i to, czy wymarzona lub upatrzona przez nas zabawka, jest bezpieczna i spełnia podstawowe normy. Niezależnie od tego, czy szukamy zabawki dla chłopców, czy zabawki dla dziewczynek, pamiętajmy, by zapoznać się ze obowiązującymi oznaczeniami, jakie zamieszczone są na opakowaniach zabawek dla dzieci.

Zdarza się niestety, że zabawki, oprócz tego, że nie są przewidziane dla określonej grupy wiekowej, to i nie wypełniają norm bezpieczeństwa. Warto więc zatem zobaczyć, czy przedmioty wystawione do sprzedaży w sklepie z zabawkami, który sobie upatrzyliśmy, są oznaczone wymaganymi certyfikatami, zwłaszcza tymi spełniającymi normy Unii Europejskiej. W tym momencie można zapoznać się z systemem RAPEX, w którym opisane i usystematyzowane są zabawki dla dzieci mogące stanowić znaczne zagrożenie.

Ze względu na kilka wydarzeń w ciągu ostatnich lat, mających związek ze sprowadzaniem zabawek dla chłopców i zabawek dla dziewczynek, szczególnie zwróćmy uwagę na kraj pochodzenia towarów, które ma w swoim katalogu wybrany przez nas sklep (sprawdź produkty sklep ze zdrową żywnością) z zabawkami.

Jeśli masz ochotę zgłębić informacje na omawiany wątek, to odsyłam do serwisu www (http://www.manima.pl/pl/menu/zabawki/majsterkowanie-163) w którym znajdziesz wiele fascynujących informacji, które szczegółowo omawiają zagadnienie.

Jak zwykle stan rzeczy ma się tak, że taniej nie znaczy lepiej, nie tylko kiedy zwracamy uwagę na markę i wytrzymałość, ale i na bezpieczeństwo.

Okazuje się, że zabawki tańsze, mające pochodzenie chińskie lub innych krajów trzeciego świata, choć nam, rodzicom, wydają się atrakcyjne ze względu na oszczędność, stanowią spore zagrożenie dla naszych dzieci. Nie spełniają atestów, które obowiązują w całej Unii Europejskiej, nie tylko ze względu na wytrzymałość, niebezpieczeństwo skaleczenia, zbyt łatwe do rozmontowania przez dziecko elementy, które łatwo połknąć, ale i na skład chemiczny. Czasem zdarzało się, że zabawki chińskie zostały przypadkowo nasycone trującymi substancjami w procesie produkcyjnym.

Pomimo zdrowego rozsądku w kwestii pieniędzy, wykażmy się też uwagą, czy kupowane przez nas zabawki dla chłopców lub zabawki dla dziewczynek są tymi wymarzonymi, ale i tymi najbezpieczniejszymi – bezpieczne zabawki z krainy zabawy.

Źródło: Krainazabawy.pl