Kosmetoginekologia to dział chirurgii plastycznej, która jest coraz bardziej dostępna na polskim rynku.


Obecnie współczesne kobiety mają większą świadomość swojego ciała i chcą komfortowo się czuć i wyglądać w każdym wieku. Życie intymne to sfera, która ma duże znacznie jeśli chodzi o samoocenę, dlatego wiele kobiet decyduje wizycie w renomowanej klinice w celu przeprowadzenia zabiegu okolic intymnych.
Kobiety zgłaszają się do chirurga plastycznego z różnych powodów. Zazwyczaj jednak ciało kobiety zmienia się po urodzeniu dziecka. Zwłaszcza po kilku porodach naturalnych zdarza się, że mięśnie pochwy są rozciągnięte, co często negatywnie wpływa na jakość życia seksualnego. Mimo że wiele pacjentek odczuwa tego typu dyskomfort, to jednak niewiele z nich informuje o tym swojego lekarza.

zabieg

Autor: 593rd Sustainment Command (Expeditionary)
Źródło: http://www.flickr.com

Tymczasem warto mieć świadomość, że przeważnie jest to kwestia wykonania jednego zabiegu, czyli plastyki pochwy. Należy jednak pamiętać, że jest to typowy zabieg chirurgiczny, a zatem wymagający dłuższej rekonwalescencji.
Nowoczesna ginekologia estetyczna oferuje pacjentkom także mniej inwazyjne zabiegi, możliwe dzięki najnowszym procedurom leczenia z zakresu ginekologii.

Czy komentarze z witryny (https://wolomin.centrumdemed.pl/ortodonta/) pod tym wpisem Cię zaciekawiły? Może masz ochotę coś do nich dopowiedzieć? Będzie to dla nas zapewne bardzo ważne.

Przykładowo, aby uniknąć ingerencji skalpela, używa się lasera oraz kwasu hialuronowego. Renomowane kliniki ginekologiczne, zatrudniają sprawdzonych specjalistów z zakresu laseroterapii. Przy pomocy tej metody leczenia wykonuje się zabieg korekcji narządów intymnych, zarówno wad wrodzonych, jak i tych powstałych w wyniku trudnych porodów naturalnych. Poprawianie estetyki narządów kobiecych oraz korekcja defektów poporodowych obecnie wykonuje się w wyspecjalizowanych klinikach ginekologicznych (sprawdź ofertę kliniki ginekologii estetycznej).

Obecnie medycyna plastyczna w tej dziedzinie ma wiele do zaoferowania osobom, które pragną poprawić swoje samopoczucie. Niektóre problemy można rozwiązać przy pomocy technik nieinwazyjnych, jednakże są defekty, które zasadniczo wymagają ingerencji chirurga. Zanim więc zdecydujemy się na wykonanie wybranego zabiegu, trzeba zasięgnąć porady lekarza w celu wykluczenia możliwych przeciwwskazań. Ocenę stanu zdrowia kobiety wydaje ginekolog na podstawie przeprowadzonej rozmowy oraz badania ginekologicznego. Planując na tego typu zbieg korekcyjny, pamiętajmy, że najważniejsze jest nasze poczucie bezpieczeństwa i profesjonalizm specjalisty, do którego się zgłaszamy z naszym problemem.