Najtańsze wysyłki kurierskie – jak zrobić to sprytnie i nie przepłacić? Wysyłamy i śledzimy przesyłkę dzięki platformie internetowej.


Gdy mamy zamiar wysłać dużą ilość przesyłek zagranicznych, oczywiście korzystna dla naszego portfela będzie opcja tanich paczek. Warto przeanalizować platformy internetowe i cenniki wiodących firm kurierskich, by wybrać najlepiej i żeby dość konkurencyjna cena nie oznaczała bardzo niskiej jakości.

Przesyłka

Autor: alison_gor
Źródło: http://www.flickr.com
W obecnych czasach rynek oferuje bardzo szeroki wybór usług kurierskich w naprawdę atrakcyjnych cenach, bez żadnych ograniczeń i potrzeby podpisywania umów. Oczywiście, naszym przeznaczeniem jest komfortowe nadanie przesyłki, a rezultatem jest jak najszybsze i sprawne dostarczenie jej do odbiorcy . Sporym udogodnieniem dla nadawcy pakunku jest także szansa monitorowania drogi realizowanych zamówień. Dobrze jest znaleźć firmę, która proponuje tanie przesyłki zagraniczne do wszystkich krajów na terenie Unii Europejskiej.

Zanim zapakujemy swoją przesyłkę, zapoznajmy się z podstawowymi wymaganiami pakowania i ich oznaczania, ponieważ podczas transportu oraz sortowania, paczki mogą być narażone na gwałtowne ruchy, wstrząsy oraz uderzenia, więc aby zapewnić im możliwie najlepsze bezpieczeństwo, warto zapakować ją według instruktażu w taki sposób, żeby nasza paczka, nawet z wrażliwą zawartością, dotarła do adresata w nienaruszonym stanie.

Dobrze, jeśli karton (ciąg dalszy tego zagadnienia: więcej opinii pod tym łączem http://www.vincent.pl/) jest grubszy, ewentualnie wrażliwe miejsca można wzmocnić grubą taśmą. Poza tym wolne przestrzenie w paczce muszą zostać zapełnione, w ten sposób by zawartość przesyłki nie mogła się luźno ruszać. Dobrym wypełnieniem są wiórki styropianowe lub wiórki z niszczarki. Zawartość paczki nie powinna dotykać kartonu pakowego i stykać się ze sobą.

Tanie przesyłki zagraniczne możemy opłacić przelewem bez opuszczania domu. Wszystko idzie szybko i sprawnie, więc w ciągu kilku dni nasz odbiorca będzie mógł cieszyć się oczekiwaną przesyłką. Zanim kurier dostarczy przesyłkę do drzwi naszego odbiorcy możemy śledzić, gdzie ona jest wpisując jej numer przewozowy w odpowiednim miejscu na platformie internetowej naszej firmy kurierskiej (odsyłam do tej strony). Żeby dokonać dobrego wyboru, możemy użyć pomocnej porównywarki, która uwzględni państwo, do którego chcemy coś nadać, ciężar i wymiary przesyłki.