Nabywamy ubranie dla niemowlaka – najistotniejsze wskazówki


Ubranie maluszka w wygodne, a co najistotniejsze zdrowe dla niego ciuszki spędza sen z powiek wielu matkom. W natłoku obowiązków umiemy wybrać jakiekolwiek ubranka, ale i umiemy również wpaść w wir niepotrzebnych i niezrozumiałych zakupów.

Obie metody można połączyć i co ważne wyjdzie z tego praktyczny efekt.

ubranko dla małego dziecka

Autor: Alexander Lyubavin
Źródło: http://www.flickr.com

Skóra niemowlaka mocniej odczuwa bodźce z zewnątrz. To sprawia, że ciuszki przylegające bezpośrednio do ciała niemowlaka powinny być uszyte z delikatnych materiałów. Miękka w dotyku bawełna w kaftaniku, czy kombinezonie (na zimę, ale nie tylko) to podstawa. Do stroju dziecka dopasowujemy resztę – czapeczki, rękawiczki, szalik. Z bardziej rozbudowaną gamą ubrań w postaci bucików, spodenek, sukienek lepiej się powstrzymać aż szkrab nieco podrośnie.

ubrania dla małych dzieci

Autor: Marcus Meissner
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwsze miesiące i lata życia to dla obojga rodziców fatygowanie się z przewijaniem malucha. Pieluchy stają się stałym komponentem podczas ubierania niemowlaka, a wkrótce człapiącego urwisa. Warto rozważyć modne ostatnio pieluszki bambusowe – można je zamówić na .

Jeżeli podoba Ci się wpis, który właśnie widzisz, to z pewnością zafascynuje Cię także ten serwis (https://www.korepetycjezinformatyki.pl/dla-maturzystow/). On również prezentuje pokrewny temat.

Wykonane z włókna bambusowego chronią malucha przed zakażeniami i otarciami, lepiej niż bawełna pochłaniają płyny. Pochłanialność odgrywa tutaj kluczową sprawę, dzięki niej ilość zmian – w ciągu miesięcy, lat – zmniejszy się wyraźnie. Bambusowy komponent posłuży rodzicom i opiekunom nie tylko za pieluchę. Taką pieluszkę bez problemu można przeznaczyć na gąbkę do mycia dla małej pociechy. Są też inne zastosowania – bambusową pieluchą zasłonimy wózek chroniąc dziecko przed słońcem (pochłania bowiem promienie UV) i opadami; otulimy ponadto malca tak jak zwykłym kocykiem. Praktyczność ponad wszystko!

Trudy wychowania noworodka uwidaczniają się również podczas jego kąpania. Niemowlaka powinno się myć specjalnymi mydłami- chodzi o naturalne pH dla dziecięcej skóry. Materiał pod ręczniki dla dzieci najczęściej jest bawełną wysokiego gatunku, miększą niż w ręcznikach stosowanych na co dzień przez dorosłych. Niewielki ręczniczek pod malucha to esencja materiałowej delikatności. Ta część dziecięcej garderoby pozostaje z nim jeszcze do okresu przedszkolnego. Dla wzbudzenia wyobraźni i bajkowej aury ręczniczki dla maluchów prezentują bohaterów bajek lub srebrne kolczyki dla dzieci – e-sentiell.com takie zwierzęta – .