Drukujemy to i owo


Druk broszur i tym podobnych rzeczy jest wciąż popularny w Polsce. W tym wpisie prezentujemy kilka fundamentalnych pojęć, jakie musi rozumieć każdy, kto chce w przyszłości wykupywać zamówienia w przedsiębiorstwie poligraficznym.

drukarki etykiet

Źródło: www.eti-go.pl

Usługi zakładu są ważne generalnie dla każdej dziedziny ekonomii – nieważne, czy jest to fabryka, bank czy drobny handel detaliczny. To naturalne, że drukowane teksty promocyjne wciąż są chętnie wybieranym narzędziem marketingowym, zatem drukarnie nie cierpią na brak zamówień. Rezultaty pracy przedsiębiorstw drukarskich możesz zauważyć praktycznie w każdym miejscu.

Druk offsetowy to technologia drukarska wykorzystywana przy drukowaniu dużych nakładów. Najczęstszym klientem, który wykupuje druk offsetowy, jest prasa. Ta technologia druku cechuje się dobrą jakością realizacji. Mankamentem druku offsetowego jest to, że wiele trwają przygotowania do pracy – trzeba skonfigurować urządzenia drukarskie. Atutem jest mały koszt odbitki, jeśli zrobiono ich ponad tysiąc.

Druk cyfrowy broszur charakteryzuje się tym, że zakład poligraficzny może błyskawicznie przystąpić do wykonywania zamówienia. Jakość druku jest tu nieco gorsza niż przy druku opisywanym poprzednio. Taka technika druku świetnie sprawdza się przy krótkich zamówieniach – max kilkaset egzemplarzy. Z tej przyczyny klientami, którzy wykupują taką technikę, stają się zwykle drobni reklamodawcy, zlecający średniej wielkości plakaty i tym podobne materiały ogłoszeniowe. Druk broszur i ulotek dobrze jest realizować w offsetowej metodzie drukarskiej. Mankamentem druku cyfrowego jest to, że nie można drukować wielkoformatowych plakatów. Billboardy są robione zwykle metodą offsetową.

O ile poszukujesz drukarni, wykonują druk taką techniką w stolicy Dolnego Śląska, do Google (zobacz pozycjonowanie strony www) wklej słowa „drukarnia cyfrowa Wrocław”.

Przeczytaj ciekawą propozycję w miejscu:Drukarnia Kid

Źródło: