Marzenie o dziecku


Dzięki rozwojowi medycyny mnóstwo ludzi ma możliwość, by zrealizować swoje marzenie o dziecka. Postęp metod jak i wiele badań przyczyniły się do tego, że diagnostyka niepłodności jest szybsza i bardziej dokładna. Badania powinien przeprowadzić tak mężczyzna jak i kobieta. Nie powodują one wielkiego dyskomfortu fizycznego ani nie trwają długo a umożliwiają sprawdzenie, czy faktycznie dotknął nas problem niepłodności, czy może kłopot jest w innym miejscu.

Kiedy szukać pomocy specjalisty?

ciąża

Autor: Philippe Put
Źródło: http://www.flickr.com

Najlepiej wybrać się do lekarza, gdy podejrzewamy, że może dotyczyć nas ten problem. Leczenie niepłodności zwykle jest dość długim procesem, który trzeba zacząć jak najszybciej po zdiagnozowaniu. Naturalnie jest to także dość kosztowne leczenie. Państwo refunduje tylko niektóre badania i zabiegi. Jeśli będziemy potrzebować innych musimy być przygotowani na dodatkowe koszty.

Leczenie – kliknij – zazwyczaj opiera się na hormonalnej terapii stymulującej jajeczkowanie u kobiety lub ulepszającej jakość męskiego nasienia. Dopiero, kiedy leczenie farmakologiczne nie przynosi efektu specjaliści decydują się na inne metody jak jak choćby inseminacja, albo zapłodnienie in vitro. Jest to zabieg kosztowny, ale dla dużej liczby ludzi niezwykle efektywny.

Na pewno powinniśmy zdecydować się na jak najlepszą klinikę leczenia niepłodności. Sprawdźmy kwalifikacje lekarzy, dopytajmy o to, jak prowadzony jest cały proces leczenia, sprawdzajmy opinie innych pacjentów. Z pewnością bez kłopotu wyszukamy je w internecie (godna polecenia placówka). To niezwykle ważne, aby lekarz był wysokiej klasy specjalistą, ale z pewnością warto, żeby miał również właściwe podejście do pacjentów. Problem niepłodności jest bardzo trudny, niezwykle osobisty i wymaga delikatności i wyczucia.

Warto robić badania w ciąży

dziecko

Autor: Audrey Xavier Brulu
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy już uda się doprowadzić do zapłodnienia należy zastanowić się czy wykonać badanie prenatalne. Tego typu badania pozwalają na wykluczenie wad rozwojowych płodu początkowym okresie rozwoju, a także na bardzo wczesne rozpoczęcie leczenia, gdyby zaszła taka potrzeba. Badania prenatalne dzieli się na nieinwazyjne (jak na przykład USG) i inwazyjne (gdy pobiera się materiał z komórkami płodu, wodami płodowymi). Najczęściej specjaliści zalecają te inwazyjne badania, gdy pojawią się jakiekolwiek wątpliwości po zrobieniu wszystkich badań nieinwazyjnych. Nie należy się obawiać tego rodzaju badań. Jeżeli tylko jesteśmy pod opieką dobrego lekarza, nic nam nie grozi.

Źródło: Gyncentrum