Nie obawiajmy się pobytu u stomatologaJednych przeraża, drudzy nie pojmują, jak można z tego robić taki makabrę. Jednym kojarzy się normalnie, ot, zwykły doktor, drudzy panicznie wspominają traumatyczne wizyty, ból i osobliwy opary, który wypełnia calutki pokój… wszak stomatolog czyni wyłącznie własną powinność, choć często się niewątpliwie namyśla czy jest w zupełności jedynie stomatologiem czy może tez psychologiem uspokajającym swoich pacjentów.

mało znaczące czy wynajdziesz informację: stomatolog (wykonuje również implanty warszawa ursynów) Warszawa czy stomatolog Kozia Wolka – w jednym, jak i drugim miejscu oczywiste cechy mają wpływ na wiele pacjentów.

A oto one…

dentysta

Autor: AF GlobalStrike
Źródło: http://www.flickr.com

Myślę, iż wielu znawców tematu się zgodzi – obsługa klienta, luz psychiczny i określona delikatność to w zawodzie stomatologicznej coś oczywistego. Obsługa, ponieważ od samych drzwi powinno być sympatycznie, nie powinno być jak w domu strachu. Po prostu nie wkraczamy się nagle do złowrogiego wymiaru, gdzie panoszy się zabójca z wiertłem podobnym do wiertarki, lecz sympatyczny pan tudzież pani ubrani w biały kitel…

Komfort to coś na kształt omówionej obsługi klienta, lecz zawiera się w tym temacie coś więcej. Kilka niedostrzegalnych detali, jak podejście dentysty do zagadnienia, czyli do zęba. Czy oferuje mu wygodne odwiedziny czy raczej przygotowuje się na wyważanie drzwi. jakikolwiek człowiek wrażliwy na tym punkcie, na jakikolwiek szum i wątpliwość człowieka w jasnym kitlu, dostrzeże to w jego oczach. Tą niedobrą iskrę, która zwiastuje burzę. Nie rokuje to nic dobrego, gdyż spanikowany pacjent to cięższa robota (idź do artykułu).

A jak o wyczuciu mowa to jest ona specyficzna. Dlaczego? Bo wielu stomatolog (zobacz welldent.wroclaw.pl/uslugi/protetyka-wroclaw/)ów widząc, że mają na fotelu przestraszonego klienta pomalutku iregularnie opowiada, co teraz, że to moment i nic nie będzie bolało. Pacjent uspokojony tą narracją i sytuacja pod kontrolą, najważniejsze, że pacjent czuje się zabezpieczony. Jest to typ delikatności, którzy zrozumieją wszyscy, w szczególności tacy, co kiedykolwiek bali się wizyty, a którzy trafili na takiego ludzkiego stomatologa, umiejącego przeprowadzić ich przez ten „horror”.

dentysta

Autor: viviandnguyen_
Źródło: http://www.flickr.com

dobrze, ale jeszcze jeden czynnik, dosyć ważny i warto podjęcia tego akapitu, ma spore znaczenie. Nie chodzi już o cechy stomatologa, jego podejścia do klienta, leczniczych, nie, źródło tego zagadnienia lokuje się na typowo estetycznym biegunie – mowa o wyglądzie gabinetu. Są, co prawda, osoby, którym to obojętne, nie są bowiem podatni tego typu kwestie. Interesuje ich tylko zabieg, nie zwracają uwagi na otoczenie. Istnieje jednakże rodzaj osoby (i to wcale nie tylko kobiety), dla którego równie niezbędną stroną całej wizyty jest to w jakim odbędzie się to miejscu. Czy będzie to miejsce kaźni czy przyjazny gabinet. Czy jego wygląd będzie nowoczesny czy może nawiązywał będzie do ubiegłego systemu politycznego. I tak dalej.

Ta nieistotna, na pozór zależność między tymi czynnikami z równą siłą wpływa na nasze usposobienie, jak sam zabieg. Warto o tym wiedzieć. Warto też wiedzieć, że niezależnie od miejsca, czy przyjmuje nas dobry dentysta warszawa, czy w niedużej mieścinie – wszystkie te czynniki mogą przybrać inny wymiar, tzn. w zapadłej dziurze może być nowomodnie, a większym mieście wręcz odwrotnie.

Tagi: , , , , , ,