Elektroniczny papieros – jak skutecznie wyjść z nałoguBardzo dużo osób na całym globie boryka się z tytoniowym nałogiem. Co istotne problem ten zaczyna dotykać coraz to młodszych ludzi. Dane pokazują, iż wiele palaczy przybywa w niepokojąco szybkim tempie wśród osób, które jeszcze nawet nie skończyły 18 lat.

Bardzo prosto jest zacząć, trudniej jednak rzucić. Jest coś, co może nam w tym jakoś pomóc? Elektroniczny papieros w swoich założeniach ma na celu być antidotum pozwalającym na uwolnienie się od nałogu.

W opisywanym tekście znajdują się bez wątpienia warte zainteresowania wiadomości, ale kliknij także ten link – ta unikalna strona (https://www.winnicadwiegranice.pl/odmiany-winogron/) opisuje analogiczną tematykę.

Jego konstrukcja umożliwia dokonywanie nikotynowych inhalacji. Nikotyna jest substancją psychoaktywną, którą zawiera dym tytoniowy i która wpływa na dobre samopoczucie palących. To ona odpowiedzialna jest za uzależnienie od tytoniu i to o nią nasz organizm „upomina się” najmocniej, gdy mamy zamiar rzucić palenie.

casablancacig

Autor: Lindsay Fox
Źródło: http://www.flickr.com

E-papierosy dają nam możliwość regulowania ilości dostarczanej do organizmu nikotyny poprzez stopniowe zmniejszanie jej ilości. Samo urządzenie swoim kształtem i wyglądem może przypominać zwyczajnego papierosa, fajkę albo cygaro, w zależności od naszych preferencji. Prócz nikotyny, ciecz znajdująca się w elektronicznym papierosie może posiadać również dodatki smakowe i aromatyczne, dzięki czemu nie tylko nie będziemy przeszkadzać osobom z najbliższego otoczenia, ale też dookoła nas będzie się unosić miła aromatyczna aura. To jest dodatkowy plus gdyż palacze często borykają się z tym problemem. Bardzo mocny zapach dymu tytoniowego wnika nie tylko w ubrania ale również powoduje specyficzny zapach z ust. Zdarza się, iż problem ten komplikuje relacje z życiowymi partnerami, generując niepotrzebne kłótnie.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, iż papierosy elektroniczne pomagają nam zmierzyć z aspektami psychologicznymi uzależnienia od papierosów.

Czy sądzisz, że umieszczone tu informacje są ciekawe? Jeśli tak, to przejrzyj treść (https://www.hospicjumkatowice.pl/pola-nadziei.html), a znajdziesz w tamtym miejscu podobnie ważne fakty, które zwrócą Twą uwagę.

Sporo osób skarży się na zwiększoną drażliwość podczas rzucania palenia oraz na brak zajęcia dla rąk. Wiąże się to dosyć często z tendencją do przybierania na wadze, gdyż szukamy jakiegoś zamiennika i usiłujemy odciągnąć naszą uwagę od chęci sięgnięcia po papierosa poprzez sięganie po coś „na ząb”. E papieros eliminuje ten kłopot, gdyż zawsze możemy go mieć w zasięgu dłoni, gdy tylko chcemy zapalić papierosa.

Tagi: , , , ,