Jakimi sposobami można się całkowicie legalnie pozbyć pewnych odmian śmieci oraz odpadów.


Każda firma i gospodarstwo domowe wytwarza jakąś liczbę odpadów i śmieci. Duża ich część to produkty żywnościowe i wszelakie opakowania, butelki i pudełka.

niszczenie dokumentów tajnych - HAPPYTREE

Autor: Craig Dietrich
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystkie takie odpady (worki na odpady producent) można bez żadnych problemów wrzucać do śmietnika, jeżeli jest taka możliwość, to najlepiej posegregowane uprzednio, dzięki czemu część odpadów można będzie ponownie wykorzystać. Są jednak rzeczy, jakich nie powinno się, a niektórych nawet nie można tak po prostu wrzucić do kosza. Na pewno dotyczyć to powinno różnych dokumentów, czy to domowych, czy też firmowych. Jako że przeważnie występują one w papierowej formie, to nie ma zakazu ich wyrzucania, jednak nie powinno się tego robić z powodu tego, że ważne informacje mogłyby się dostać w niepowołane ręce.

W domach może z tym wielkiego problemu nie ma, bo tych dokumentów będzie raptem kilka czy kilkanaście kartek miesięcznie, lecz przy firmach sytuacja może być dużo bardziej kłopotliwa (firma HAPPY TREE). Jeśli będzie się chciało problem rozwiązać sprawnie i kompleksowo, to najlepsze może być niszczenie dokumentów w Trójmieście oferowane przez profesjonalne firmy zajmujące się takimi usługami. Inną odmianą odpadów, które z kolei nie można wyrzucać bezpośrednio do śmieci jest różnego rodzaju elektronika. Nasze przepisy nie zezwalają na takie działanie, za wyrzucenie takich śmieci grożą poważne kary pieniężne. Elektryczne i elektroniczne urządzenia, żarówki i niepotrzebne akcesoria komputerowe mogą często zawierać szkodliwe dla środowiska związki.

Wyrzucenie ich na śmietnik nie tylko by spowodowało ryzyko zanieczyszczenia tymi związkami, ale także niemożliwość ich ponownego przetworzenia i odzyskania niektórych związków. W firmach niekiedy takich odpadów pojawia się całkiem sporo, szczególnie jeśli jest w nich większa liczba urządzeń biurowych i komputerów. W takim przypadku konieczna będzie utylizacja sprzętu elektronicznego. Na szczęście firm zajmujących się skupowaniem elektrośmieci jest całkiem sporo, więc nie powinno być żadnego problemu żeby legalnie się pozbyć całej niepotrzebnej elektroniki.