Alergia na trawynieprzyjemne to, kiedy pojawia się słońce, temperatura rośnie, resztki śniegu znikają, a my, alergicy zaczynamy smarkać i generalnie dziwnie się czuć. przechadzki czy porządki na świeżym powietrzu przyprawiają o ból głowy, katar i nieprzyjemne nastrój, a my sobie dumamy i podziwiamy ciut z zawiścią tych ludzi, którym nie doskwiera alergia. No coż… Mimo tego typu ograniczeń nauczyliśmy się żyć z tą przypadłością.

Czym właściwe jest ta cała alergia, ta znajomo brzmiąca, ale niepoznana odpowiednio, zwłaszcza przez osoby nieskażonych jej natarczywym działaniem?

Alergia pojawia się, kiedy organizm działa nie tak jak wypada, na czynniki, które organizm powinien bagatelizować. Tak się jednak nie dzieje i pojawia się problem. Przyczyną są alergeny znajdujące się, między innymi, w pyłkach roślin, pokarmach, kurzu…

tabletki

Autor: peace6x
Źródło: http://www.flickr.com

Układ odpornościowy, jak sama definicja reprezentuje chroni organizm przed takimi, z pozoru niewinnymi detalami. Z pozoru, ponieważ organizm alergika pracuje nieznacznie inaczej. Otóż, analizuje czy pojawiający się czynnik to nieprzyjaciel. Jeśli spowoduje to alarm organizm zacznie się bronić, a jak to, już każdy alergik wie perfekcyjnie: kichanie, infekcja spojówek, alergiczny nieżyt nosa, kaszel…- kliknij.

Można wyróżnić dwie najbardziej znane rodzaje alergii.

Jeśli zafascynował Cię ten artykuł, to odwiedź ten link (https://medicart.wroclaw.pl/onkolog-dzieciecy-wroclaw/) a tam czekają na Ciebie wiadomości godne uwagi. Zobacz je – będziesz bardzo zadowolony.

jedna z nich to alergia – dalsze informacje – wyziewna (substancje, które są odpowiedzialne za alergie dostają się do organizmu przez układ oddechowy – inhalacja), druga – układem pokarmowym.

Na szczęście, z powodzeniem da się walczyć z alergią, musimy jedynie stosować się do kilku prawideł. Jeśli cierpimy na alergię pokarmową, najlepiej, jak będziemy wystrzegać się tego typu pokarmów, które prowokują przykre oznaki. Do takich produktów zaliczyć można owoce, ryby, orzeszki ziemne czy mleko krowie.

Alergicy wyczuleni na pyłki roślin muszą w miarę zdolności ignorować miejsca, w których zagęszczenie pyłków jest wysokie. Lepiej wybierać miejscowości nadmorskie lub wysokogórskie, które są słabiej zanieczyszczone.

Dla podatnych na pyłki roślin zaś najkorzystniej nie znajdować się w miejscach, gdzie stężenie pyłków jest stosunkowo wysokie. Dobrym|ciekawym pomysłem jest także rezygnacja z wielu rzeczy w domu, które mogą gromadzić kurz. W wielkich ośrodkach miejskich (Warszawa, Kraków czy Wrocław), przeważnie w porze letniej, wszelki kurz przy dosyć bezdeszczowym okresie letnim zasypuje nasze mieszkania. Może niedostrzegalny na początku wysoce przeszkadza osobom uczulonym na kurz. Warto w takim razie wentylować pomieszczenia, ale już późnym wieczorem, kiedy kurz opadł.

Jeśli i to nie skutkuje, udaj się do alergologa, który na pewno znajdzie sposób na minimalizację przykrego uczulenia.

Tagi: , ,