Nie obawiajmy się pomocy seksuologa

0 Comment


Seksuolog to dla wielu niecodzienny zawód, tak samo jak sam erotyka to często temat tabu. W społeczeństwie, w którym bytujemy ta sfera jest po prostu mocno indywidualna, wobec tego dość niechętnie mawiamy o tym otwarcie. istnieją jednakże okoliczności, gdy należy otworzyć usta i począć wysławiać. Takim chwilą jest oczywiście wizyta u seksuologa, przed którym trzeba się otworzyć i opowiedzieć o własnych osobistych problemach.

łózko

Autor: Hungarian Snow
Źródło: http://www.flickr.com
Co by tu wiele nie mówić, seksuolog obok psychiatry czy psychologa, to najmocniej nieosiągalny dla wielu lekarzem – niedostępny z powodu wewnętrznej blokady. Wielu z nas nawet, jeśli posiada trudności istoty seksualnej nie zgłosi się do niego, ponieważ to „takie krępujące, i w ogóle, że rozmowa będzie o prywatności, to nie, nie nie ma mowy… Zapominamy przy tym, że seksuolog to po zwykły lekarz, dla którego dyskusje o naszych dolegliwościach to chleb powszedni. Dla niego sfera seksualna to po prostu obszar wiedzy i praktyki, po której się porusza.

Dla niektórych wrocławski seksuolog może być nieosiągalny również z innego. W mniejszych miastach taki lekarz to wyjątek, choć co prawda, pomału się to przemianowuje. Z drugiej strony mniejsza miejscowość to nie ośrodek miejski, jak Wrocław lub Warszawa, tam jeśli pójdziemy na wizytę fundowaną NFZ możemy oczekiwać, że pół będzie o nas plotkować. Po prostu w takich miejscach nie ma za dużo ośrodków z takimi lekarzami i wyobraźmy sobie, że dostajemy skierowanie do jednej z nich, w której widujemy krewnego. Pytania zagwarantowane, a nawet jeśli nie, to obgadywanie i oskarżenia, bo „po jakiego mu ten seksuolog, bez wątpienia ma nałożnicę”.

No tak, zawsze można pójść prywatnie, mieszkaniec podwrocławskiej mieściny na przykład może wybrać się do seksuologa we Wrocławiu, a taki zyjący pod Krakowem do Krakowa… Wszystko fajnie, lecz prywatne odwiedziny drogo kosztują, a kiedy podsumujemy koszt dotarcia do takiego miasta, to finansowe obciążenie jeszcze mocniej wzrośnie. podsumowując, takiego typu prywatne wizyty są dla ludzi, którzy mogą sobie na to przyzwolić, dla innych pozostaje poszukać jak najlepszej państwowej wizyty. Pozostaje także dla nich nie zrażanie się ludźmi, którzy nie rozumieją, że seksuolog to zwyczajny lekarz! Na szczęście tego typu świadomość powoli się zmienia, i podobnie, jak coraz więcej osób rozumie, iż psychiatra i seksuolog to taka sama medyczna specjalizacja, jak każda inna.

Źródło: www.rankinglekarzy.pl
Tagi: ,