Regularne ćwiczenia, a kwestie zdrowotneGdy z pół roku temu poszedłem do lekarza rodzinnego, zauważył, że po prostu mocno się zapuściłem. Czyli przytyłem, zacząłem mieć poważne kłopoty zdrowotne. Świetnie, że doktor umie być przekonujący, ponieważ za jego namową znacznie zmieniłem własne życie. A więc zacząłem każdego dnia ćwiczyć. Najistotniejsze są biegi: biegam po kilka kilometrów co jakieś dwa dni. Takowa dawka aktywności fizycznej spowodowała, że nareszcie przestałem tyć, a do tego sporo schudłem.

Biegający mężczyzna
Co zdołałem zjeść, to po południu dałem radę spalić. Początkowo miałem wielkie zakwasy, lecz na szczęście później wszystko się pozmieniało.

Nie czekaj, tylko jeśli chcesz poznać ten temat, obejrzyj więcej tutaj a na pewno uzyskasz ważne informacje na omawiany wątek.

Można w sumie powiedzieć, iż bieganie sprawiło, że nie tylko atrakcyjniej się prezentuję – również trzeba mieć na uwadze, iż wreszcie pożegnałem depresję. Nie mówię, że to była poważna depresja, ale regularne bieganie spowodowało, iż nieustannie do mojego organizmu były pompowane endorfiny. To świetnie pokazuje, że jeżeli jogging ma bardzo dużo zalet.

Chciałbym także napisać nieco o ćwiczeniu na siłowni. Z pewnością ta chętnie uprawiana aktywność fizyczna spowodowała, iż mam bardziej wyrzeźbioną klatkę piersiową. Akurat na dzień dzisiejszy to efekty nie są świetne, bo potrzebuję na to wszystko jeszcze sporo czasu, lecz każdy mi mówi, że jest całkiem dobrze. A to wszystko bez wspomagania – znam ludzi, którzy zamiast ciężko ćwiczyć, zażywali używki. Efekty są tak czy siak kiepskie. Szczególnie, że nawet jeśli korzystniej wyglądamy, podobamy się dziewczynom na choćby plaży, to i tak sprawiamy, iż choćby stan naszego serca jest na gorszym poziomie. Takie są realia, zwróć na to nieco większą uwagę!

Ćwiczenia w domu także mają sporo sensu – w końcu codzienne pompki bądź przysiady wiele mogą dać. Dla początkujących polecam przysiady. A więc rób jak najwięcej przysiadów, potem zrób małą przerwę, i tak dalej. Według mnie nieskomplikowane ćwiczenia dużo dają. Gdy przed tygodniami zaszedłem do lekarza, odrzekł, iż jest ze mnie dumny, ponieważ za jego namową zmieniłem własne życie. Pewnie, gdybym go nie posłuchał, ciągle narzekałbym na swoje zdrowie.

Ta tematyka jest dla pewnych osób dosyć dyskusyjna. Jeżeli chcesz przeczytać inne zdania na omawiane tutaj zagadnienie, to przeczytaj więcej w treści!

Bardzo dobrze, że każdego dnia ćwiczę, to pewne.

Jeżeli chcesz regularnie dbać o swoją kondycję tu znajdziesz więcej informacji:

Tagi: , , , , ,