Jakie efekty przynosi stosowanie whey protein?

suplementy

Białko jest jednym z najbardziej istotnych suplementów dla wszystkich sportowców, jednak szczególne znaczenie ma dla ludzi, którzy stosują długofalowy, natężony trening wytrzymałościowy. Jest nieodzowne przy wzmacnianiu masy a także modelowaniu mięśni. Białka zapewniają w organizmie prawidłowy bilans azotowy pozwalając na optymalną stymulację anabolizmu i regenerację mięśni.

Whey protein, to białko (zerknij na białko serwatkowe olimp sklep.sport-max.pl/ser-pol-293-Bialko-serwatkowe-Olimp.html) serwatkowe oferujące wszystkie zalety które znajdują się w białkach pochodzących z nabiału, jednakże nie posiada laktozy i cholesterolu. Może też być stosowane przez sportowców którzy są weganami. Whey protein posiada również wyższy w porównaniu z innymi białkami nabiałowymi poziom kwasu glutaminowego. W okresach przeciążenia fizycznego, zapasy glutaminy w organizmie zmniejszają się i powinny być uzupełniane poprzez suplementację. Sweet Whey wpływa również dodatnio na metabolizm, pracę jelit i florę bakteryjną jelit, efektywnie wspiera i ulepsza nasz system odpornościowy. Białko serwatkowe jest produktem przeznaczonym dla sportowców, osób aktywnych fizycznie i osób chcących zredukować masę ciała. Sweet Whey charakteryzuje się wysoką zawartością aminokwasów, aminokwasów rozgałęzionych BCAA i glutaminy.

Aminokwasy BCAA, inaczej niż inne białka, nie są niszczone w przewodzie pokarmowym i w wątrobie, lecz od razu bezpośrednio wnikają do krwiobiegu, następnie stymulują syntezę białka w mięśniach. Zobacz też kulturystyka sklep. Najlepiej spożywać BCAA extra w kilku małych porcjach podzielonych równomiernie i jedzonych przez cały dzień, najlepiej w parogodzinnych odstępach czasu. Glutamina jest wybornym elementem zapobiegającym niszczeniu mięśni oraz zmniejszającym ich bolesność. Jest to hormon, który pomaga przy redukcji wagi, pogłębia masę mięśniową oraz gęstość kości. Jest skuteczny także przy zmniejszeniu bólu w mięśniach spowodowanego obecnością kwasu mlekowego, przez co można dłużej kontynuować tening. Sprawdź także tanie odzywki

Dość duże zapotrzebowanie na białko w sporcie, przy jednoczesnym założeniu, aby danie nie było ciężkie i nizbyt duże otworzyło drogę odżywkom wysokobiałkowym, które mają częściowo pokrywać potrzebę organizmu na materiał budulcowy. Są idealnym pokarmem gdyż występujące w nich białko jest w postaci łatwo przyswajalnych hydrolizatów. kulturystyka sklep (naszą propozycję www.sklep.sport-max.pl/)

Źródło: