zabiegi używane w różnych chorobach oczu


Starczowzroczność nie jest wadą widzenia, ani patologiczną zmianą, a wynikiem naturalnego przebiegu starości. Jest to naturalny stan, jaki dotyka znaczny procent ludzi, przeważnie po czterdziestym roku życia, jednakże granica wiekowa jest aktualnie coraz to niższa.

sprawdź starczowzroczność

Autor: Tempur
Źródło: Tempur

Za pojawianie się kłopotliwej uciążliwości jest odpowiedzialna substancja białkowa, która osadzając się na soczewce sprawia, że soczewka staje się obszerniejsza i traci elastyczność. Starczowzroczność – sprawdź więcej – przejawia się naruszeniem zdolności właściwego spostrzegania przedmiotów dalekich, także bliskich. Pojawiają się kłopoty z czytaniem, szyciem, korzystaniem z telefonu komórkowego, bądź pracą na komputerze. Jednym z popularnych sposobów stają się szkła dwuogniskowe z wyraźną poprzeczną kreską, która oddziela górną część od dolnej. W całości kłopot eliminuje refrakcyjna wymiana soczewki (www.rajsoczewek.pl), czyli zabieg chirurgiczny opierający się na wymianie swojej soczewki na sztuczną, wieloogniskową. Jednocześnie realna jest korekcja istniejących przedtem defektów wzroku.

Witrektomia to zabieg mikrochirurgiczny, używany w wielu przeróżnych chorobach siatkówki i ciała szklistego. Jego celem może być statyczność, ulepszenie, bądź odnowienie prawidłowego działania siatkówki oka. Zabieg chirurgiczny w procesie którego śródoperacyjnie wprowadza się narzędzia mikrochirurgiczne do wnętrza gałki ocznej i poprzez ciąg manipulacji chirurgicznych stara się pozyskać efekt uzdrowienia, albo usunięcia stanu chorobowego, to witrektomia. Cena zależy od tego, czy zabieg dotyczy zaledwie jednego schorzenia, lub operowane jest więcej schorzeń.