Sporty latem


Bieganie czy rower? To pytanie stawia sobie wielu mieszkańców naszego kraju, a odpowiedź okazuje się banalna – i to, i to! Jak wszyscy wiedzą, ruch dobroczynnie działa na zdrowie człowieka. Do wybrania jest dużo różnych aktywności, nie powinno się więc ograniczać do jednego.

Autor: Sport-shop.pl
Jednego dnia może być wycieczka rowerowa w jakieś urokliwe miejsce – Polska zawiera wiele takich zakamarków, warto (instalacje alarmowe – zobacz) uważnie przeglądnąć mapę i nie sugerować się popularnością kurortów turystycznych. Innego dnia warto zdecydować się na mocno wyrabiający kondycję i niszczący tłuszcz marszobieg. Jeżeli mieszkasz w mieście, idealnym miejscem na ten typ sportu jest park. Rodacy z małych miast bez wątpienia bez problemu znajdą mniej tłoczne miejsca, w których da się pobiegać.

Sporo artykułów prasowych ostatnio mówi, że rodacy chętnie wybierają rowery. To rewelacyjna wiadomość – trzymajmy kciuki, żeby przez to zjawisko spadała liczba grubych i cierpiących na choroby układu krążenia. Warto, żeby zwłaszcza młodzieńcy byli namawiani do aktywności fizycznej.

Młody rodak powinien pamiętać, że wycieczka rowerowa jest dużo lepsza niż przesiadywanie przed TV i że na taką wycieczkę warto spakować ze sobą książkę zamiast laptopa.

Rzecz jasna takie ćwiczenia na łonie przyrody, jak bieg czy jazda rowerem, są świetne dla zdrowia, lecz nie warto lekceważyć ćwiczenia na siłowni. Jeżeli pragniesz zbudować silne mięśnie, jazda na rowerze i truchtanie ci tego w ogóle nie zagwarantują. Zresztą eksperymenty znanych naukowców udowodniły, że wysiłek na siłowni potrafi zużyć więcej kalorii, niż wymagająca wycieczka rowerowa. I w tej chwili znowu pojawia się naczelna teza naszego tekstu – sporty da się ze sobą godzić. Chodzenia na siłownię 3 razy na tydzień znakomicie będzie się komponować z takimi mniej wymagającymi aktywnościami, jak szybki spacer 2 razy na tydzień. Warto posiadać chęci oraz spore pokłady samozaparcia, a wszystko da się zdobyć!