Na pływalni często występują odpowiednie patrole

0 Comment


Na basenach ciągle przebywają obywatele którzy mają różnorakie umiejętności pływackie. Są tacy, którzy pływają bez trudu, tacy którzy właśnie się uczą, jak i także tacy, którzy uczyć nie mają się zamiaru, ale chcą odpocząć w jaccuzi, lub poużywać ze specjalnych biczów wodnych. Przez to właśnie tak istotne jest to, żeby nad bezpieczeństwem tych wszystkich osób czuwały odpowiednio wyszkolone osoby, które wiedzą, jak w razie czego zachować się w chwili niebezpieczeństwa, i też jak zachować zimną krew, nawet w najbardziej nieprawdopodobnych sytuacjach.

Ratownik WOPR musi przejść ciężkie szkolenie

ratownik

Autor: Simone Liberanome
Źródło: http://www.flickr.com
Tak naprawdę ratownikiem na pływalni może pozostać każdy, kto potrafi pływać, posiada świetną kondycję oraz jednocześnie przejdzie bardzo wymagające szkolenie. To szkolenie jest o tyle ważne, że właśnie na nim nie jedynie ratownik WOPR doskonali własne umiejętności pływackie, dowiaduje się, w jaki sposób podpłynąć do poszkodowanego oraz go ciągnąć, tak by nie miał on szans go pociągnąć ze sobą na dno, lecz także uczy się, w jaki sposób utrzymywać zimną krew nawet wtedy, gdy wszystko prezentuje się naprawdę strasznie. Takie szkolenie jest powtarzane co jakiś okres, tak żeby wiedza o zachowaniu w sytuacjach, które rzadziej się przydarzają, ciągle była odnawiana, żeby była ona uzupełniana o kolejne informacje od których może przecież zależeć czyjeś życie.

Latem na plażach

Zimą tacy ratownicy siedzą głównie nad basenami oraz pilnują bezpieczeństwa osób, które kochają się dobrze bawić w wodzie, bez względu na porę roku. Latem są oni podzieleni nie tylko pomiędzy baseny, ale też i pomiędzy różnego rodzaju plaże na których uwielbiają się bawić ludzie, przywołani wspaniałą pogodą. To wszystko sprawia, iż ratownik ten jest osobą niezbędną przez cały rok, a co się z tym wiąże, cały czas musi on być w świetnej formie i kondycji, tak żeby wszyscy posiadali świadomość, że w razie potrzeby w nieprawdopodobnie krótkim czasie znajdzie się obok potrzebującego i wyciągnie go z wody.
basen

Autor: OKNOPLAST-Kraków
Źródło: OKNOPLAST-Kraków

Doceńmy ich starania

Kiedy dzieci biegają nad basenem, lub próbują się dla zabawy podtapiać, to ratownik zawsze zareaguje, dbając o ich bezpieczeństwo, jak oraz także o bezpieczeństwo innych osób, które wykorzystują z dobrodziejstwa wody. Wtedy się stresujemy, iż przerwał nam wspaniałą zabawę, a przecież jemu idzie jedynie o nasze bezpieczeństwo. Nie jest prosto przez parę godzin dokładnie obserwować tłumy ludzi, jakie przebywają w wodzie, dlatego powinniśmy docenić jego wysiłki, w trosce o nasze bezpieczeństwo i o to, żebyśmy spokojnie mogli wrócić do domu.
Tagi: , ,