Preparat wspierający leczenie odcisków


Liczne grono kobiet na całym globie skarży się na niewygodną i uciążliwą dolegliwość, mianowicie na odciski. Tworzą się one na wskutek nieprawidłowej pielęgnacji stóp a także niewłaściwie dobranego obuwia. Mechanizm ich powstawania jest prosty. Są one efektem ciągłego nacisku lub tarcia. W trakcie takiego procesu skóra dla ochrony tworzy tak zwane komórki warstwy rogowej, które nie ulegają złuszczaniu, a nie usuwane powodują brzydki wygląd oraz często uciążliwy ból. Z tego powodu w trakcie kupna butów trzeba zwrócić uwagę na jego komfort i dostosowany do stopy, nie powinny być przyczyną obtarć i ran. Jednak jeżeli już je zauważymy należy zadbać o właściwą profilaktykę.

stopy

Autor: www.niedajmysie.pl
Źródło: www.niedajmysie.pl
Wyodrębnić możemy dwa typy odcisków, są to nagniotki i modzele. Pierwsze z kolei powstają w wyniki noszenia zbyt obcisłych butów lub innych niewygodnych elementów i tworzą się zazwyczaj na palcach bądź również pomiędzy nimi. Ten drugi rodzaj jest znacznie bardziej uciążliwy i trudny do pozbycia się. Modzele z kolei tworzą się na spodzie stopy, na pięcie albo paluchu, a są skutkiem nadwyrężenia lub asymetrycznego obciążenia stopy. Z reguły są znacznie twardsze od nagniotków, nie posiadają rdzenia i mają ciemnożółta barwa.

Zachęcamy Cię, żebyś kliknął na hiperłącze do artykułu (http://www.zdrowie-legionowo.pl/). Tam znajdziesz następne szalenie interesujące wiadomości na podobny temat do tego, który znalazłeś na tej stronie.

Aby nie doprowadzić do ich powstawania należałoby zadbać o zakup wygodnego obuwia, aplikować sobie talk do stóp oraz należycie je nawilżać. Aczkolwiek zazwyczaj, niejednokrotnie pomimo wielu starań mogą się pojawić i co wtedy? Jest wiele specjalistycznych kremów, płynów oraz preparatów na odciski, ale niejednokrotnie ich cena jest wysoka, dlatego należy wypróbować domowe sposoby. Jeżeli nie chcesz wydawać gotówki na drogie kosmetyki do stóp wystarczy pomyśleć o własnym lekarstwie na odciski. Dostępnych jest kilka recept, które pomogą rozprawić się z tą niemiła bolączką (czytaj więcej).

stopy

Autor: Lioven
Źródło: Lioven
Jednym z takich sposobów jest okład z cebuli. Wystarczy, że plastry zalejesz octem i odstawisz na godzinę. Po tym czasie zrób okład na schorowane miejsce, zawiń bandażem i pozostaw na 9 godzin. Jeszcze jednym patentem jest okład z cytryny, której plaster przykleja się na odcisk przez około godzinę. Aspiryna również zadziała pozytywnie. Należy rozcieńczyć 2 pigułki w pełnej szklance wody i z przygotowanego płyny zrobić okład, który należy obwinąć folią spożywczą i poczekać 15 minut.

To tylko jedne z licznych sposobów, które ułatwią eliminację odcisków, lecz należy pamiętać, że mają one tendencję do nawracania. W takiej sytuacji warto mimo wszystko umówić się na wizytę u specjalisty i zapytać o profesjonalny preparat do ich usuwania.