Kojarzymy natychmiast – udana identyfikacja graficzna


Jeśli zależy nam na tym by nasza firma była miło kojarzona trzeba stworzyć jednolity wizerunek naszej marki. Na tym właśnie polega identyfikacja wizualna. Firmy wyróżniające się to te, które zatrudniają świetnych speców od kreowania wizerunku. Jeśli zależy nam na tym by nasz produkt świetnie się sprzedawał musimy zadbać o to by logo naszego produktu było wyróżniające się. Dodatkowo, jeśli sprzedajemy filcowe misie, to nie wchodźmy w spółki z ludźmi sprzedającymi broń.

http://kolorama.com.pl/

Źródło: http://kolorama.com.pl/
Wizerunek firmy powinien być jednolity, dzięki temu firma stanie się wiarygodna dla konsumenta. Dodatkowo kolorystyka każdego rodzaju reklam, czy opakowań musi być ciekawa. Dobór czcionki czy to na opakowanie, jak też do gazetki informacyjnej powinien być taki sam. Jeden elelemnt powinien od razu nasuwać na myśl naszą markę.

W dzisiejszych czasach najistotniejsze jest to jak się zaprezentujemy, czyli jak zaprezentujemy nasz produkt.

Inne, także niezwykle ciekawe szczegółowe opracowanie (https://multibed.pl/dla-inwestorow-nieruchomosci/) przedstawionego tematu odnajdziesz tutaj. Przeczytaj koniecznie a z pewnością nie stracisz czasu!

Od tego, czy dana kolorystyka będzie kojarzona przez konsumentów z naszym produktem dużo zależy. Dobrze jest również, kiedy poza interesującym logo i porządnym produktem konsument będzie kojarzył nas z wieloma pozytywnymi akcjami, na przykład z pomocą w schroniskach.

Patrzysz i kojarzyszSą firmy, których logo wskażemy bez wczytywania się w napis na kolorowym obrazku. To mistrzowski przykład bardzo dobrej identyfikacji wizualnej. Oczywiście firmy te na taki sukces musiały harować latami. Ale, co ważne widać, że spójna i świetnie dopracowana strategia przynosi wymierne rezultaty.

Jeżeli po przestudiowaniu tego tekstu będziesz chciał zgłębić dane na opisywany wątek, to pomocne omówienie (http://www.sigma-rachunkowe.pl/cennik/) niesłychanie Ci może pomóc – chodź i zobacz!

Jeżeli zależy nam na profesjonalne identyfikacji wizualnej to musimy pamiętać, że nie tylko logo i pudełko produktu jest istotne. Wszystko, co jest powiązane z naszą firmą musi być w odpowiednich barwach. Trzeba mieć ustalone, jaki papier używamy do drukowania listów, jak tworzone są wizytówki pracowników. Wszystko powinno zostać dopięte na ostatni guzik od stroju pracowników, przez wystrój firmy po produkt, którym chcemy handlować.

Jeżeli wszystko zacznie ze sobą współgrać możemy być pewni, że nasza firma będzie odnosiła sukcesy. Jednak, jeżeli sami do końca nie znamy się na tej pr-owej maszynerii warto zatrudnić kogoś, kto wie jak wszystko dobrze w tej kwestii ogarnąć. Wiadomo, że zatrudnienie następnego pracownika wiąże się z wydatkiem. Jednak w tym przypadku to lokata długoterminowa, która na pewno się nam zwróci. identyfikacja wizualna (zamów usługę) musi być priorytetem, jeżeli jesteśmy firmą, która stawia pierwsze kroki na rynku.