Ekrany reklamowe na każdą porę rokuMawia się, że reklama jest dźwignią handlu. Brak w takim stwierdzeniu wcale przesady, ponieważ reklama w najróżniejszych postaciach istniała od zawsze, w każdym miejscu, gdzie odbywała się jakaś wymiana rzeczy lub usług. Reklamą można zgodnie z prawdą nazwać coś więcej niż afisze czy plakaty. Reklama na ledach, udźwiękowione animacje na stronach internetowych – to są propozycje współczesności, a przeszłość reklamy zaczyna się dużo dawniej. Można wyobrazić sobie ludne, zagraniczne targowisko.

Medas-Media

Źródło: billboardy-reklama.pl/

W każdym zakątku aż huczy od gwaru tłumów, ale to, co hałasuje najgłośniej, to nawoływania handlarzy, którzy krzyczą nie do kogoś szczególnego, ale wszędzie, tak by ludzie słyszeli: jego towar jest najlepszy, kupować u niego, niedrogo i najlepiej. To, zaraz po wciąż spotykanej taktyce znanej dziś jako marketing szeptany, reklama, która bodaj jako jedna z pionierskich stanowiła silną i skuteczną formę zachwalania usług.

Zawsze, gdy zjawiało się jakiekolwiek medium dostarczania bądź wymiany danych, towarzyszyła temu reklama (zobacz sprawdź stronę). Możemy wspomnieć dużo przykładów ciągle obecnych w dzisiejszej gospodarce: prasa, potem radio, potem telewizja. Dzisiaj wielkie plony dla specjalistów od handlu i znawców rynku może przynieść także Internet, w którym fachowcy od reklamy posiadają niezwykle olbrzymią dowolność pracy, żeby wymienić choćby interaktywne postacie reklamy. To jednak nie wszystko, bo wciąż powszechniejsza jest reklama ledowa w Bytomiu jest świetnie prosperująca firma, która od pierwszego wykorzystania tej technologii trzyma się jej i oferuje reklamodawcom coraz więcej przestrzeni reklamowej na tych dynamicznych ekranach.

Reklama na billboardzie

Autor: Kazuhisa OTSUBO
Źródło: http://www.flickr.com

Tego gatunku reklama (zobacz oklejanie witryn wrocław) jest coraz bardziej znana nie tylko w dużych miejscowościach, funkcjonuje ona również w mniejszych miastach. Znajdziemy przykładowy widoczny telebim w Bogatyni – odpowiednio ustawiony przynosi reklamodawcom więcej odbiorców niż podobny ekran w stolicy, ale stojący gdzieś na małym skrzyżowaniu. Telebim informacyjny w Cieszynie pokazuje poza reklamami interesujące i przydatne informacje, jak temperaturę, kursy walut i najważniejsze wydarzenia, przez co przyciąga więcej oczu niż zwyczajny telebim w Olecko pojawiło się także kilka ekranów, które wydajnie promują reklamowane marki. Przy tym w tamtym miejscu zadbano o to, by ciągłe błyski i dynamiczne obrazy nie rozpraszały pieszych i kierowców na tyle, żeby nie zakłócać bezpieczeństwa na drogach.

Źródło: http://www.medas-media.com.pl/
Tagi: , , , , ,