Forma na wakacje

siłownia

Autor: iStock.com
Źródło: iStock.com

Mimo że parę tygodni temu przeszły Święta Bożego Narodzenia i na dworze mroźno, trzeba już pomyśleć nad letnią formą. Do lata jeszcze parę miesięcy, a zatem dokładnie tyle, żeby uczęszczać na aerobic lub siłownię i zmodyfikować dietę. Parę tygodni przed urlopami siłownie są zatłoczone tak zwanymi „sezonowcami”, którzy starają się odmienić swój wygląd w niewielkim czasie.To pomyłka, bo poprawianie sylwetki wymaga wielu miesięcy wytężonej pracy oraz wielu wyrzeczeń.

Aby rozpisać sobie właściwy plan ćwiczeniowy oraz menu, trzeba poszukać wskazówek w cyberprzestrzeni. Trzeba bezwzględnie pamiętać, że każdy jest odmienny i nie wolno ściągać treningów i diet mistrzów bez zmian. Nie studiuj słabych gazetach kolorowych, w których w każdym wydaniu oferuje się podobno cudowne metody na czystą masę mięśniową w miesiąc. Takie rzeczy są abstrakcyjne, nawet przy łykaniu drogich odżywek. Niektóre produkty są warte zakupienia, w dalszej części omawiamy parę rodzajów.

Thermo fat burnerTego rodzaju artykuł jest wart nabycia. Przeciętny suplement diety na odchudzanie najczęściej ma w sobie kilka popularnych związków, które wspomagają likwidowanie tłuszczu – np. kofeinę. (Reklama: kreatyna dawkowanie dla początkujących). Z testów dowiedziano się, że takie artykuły wykazują mocne działanie energetyzujące, to znaczy podbudowują ducha trenującego, a ich skuteczność jest raczej niewielka. Jeśli masz kłopoty z układem krążenia, lepiej nie kupuj takich rzeczy, bo znaczna ilość pobudzaczy może przynieść złe samopoczucie.

Baton białkowyNajwiększymi nieprzyjaciółmi osoby, która chce utrzymać estetyczną sylwetkę, są naturalnie słodycze. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę, że cukier jest bardziej szkodliwy dla ciała i formy niż tak mocno demonizowany tłuszcz. Jeśli dopadnie cię chęć na spożycie czegoś pysznego najlepiej jest nabyć kilka przepysznych batonów białkowych. (Reklama: białko (zobacz: białko dla kobiet) dla początkujących). Tego typu artykuły są najczęściej robione z białka zwierzęcego oraz słodzików i aromatów. Na naszym rynku można znaleźć duży wachlarz smaków i rodzajów batonów białkowych, każdy odszuka sobie swój faworyzowany wspaniały smak.

Źródło: