Czy znasz się na programach motywacyjnych?


Coraz więcej instytucji i przedsiębiorstw docenia w dniu dzisiejszym wagę poprawiania swojego wizerunku na rynku, a także dobrych stosunków z obecnymi i ewentualnymi klientami. W tym celu wykorzystywany jest tak zwany marketing relacji. Polega on na tezie, że wartością najbardziej istotną jest zrozumienie klienta i jego potrzeb. Zadowolenie klienta z działania firmy jest niezwykle ważne, ponieważ może wpłynąć pozytywnie na budowany wizerunek instytucji.

Jedna z reguł marketingu relacyjnego mówi o tym, że trzeba bardziej skupiać się na potrzebach klienta obecnego, niż na działaniach prowadzących do uzyskania nowych. Nie powinno się w całej działalności pomijać własnych pracowników i ich potrzeb. Dialog z partnerami powinien przebiegać w przyjemnej, dobrej atmosferze.

Programy motywacyjne

Programy motywacyjne, zwane również lojalnościowymi, są bardzo często używane przez przedsiębiorstwa.

pieniądze

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Są one częścią marketingu relacji. Są metodą na budowanie przywiązania nabywcy do danej marki, czyniąc ją chętniej wybieraną. To z kolei pozwala na zwiększenie sprzedaży danego towaru, czyli na zwiększony zysk. Statystycznie programy tego typu w największej części są rozpoznawane przez ludzi o wyższym wykształceniu, oni też są najczęstszymi ich odbiorcami.

Ciekawią Cię różnego typu specjalistyczne artykuły? Zatem kliknij tutaj centrum stomatologiczne i przeczytaj nasze następne newsy na ten temat. Czekamy na Twoją opinię.

System lojalnościowy niezbyt często natomiast trafia do osób o niższym stopniu wykształcenia, jak również do osób starszych. Generalny stopień poinformowania o nim jest ciągle niezadowalający. Nabywcy nierzadko korzystają z programów lojalnościowych nieświadomie.

Programy motywacyjne na terenie kraju

W Polsce również istnieje wiele programów motywacyjnych >> . Zaufanie do tego typu programów deklaruje coraz większa liczba osób. Najchętniej wykorzystywane programy lojalnościowe w Polsce to Tesco Clubcard, Orlen Vitay, program Rodzinka wprowadzony przez sieć Carrefour oraz karta Payback. Do tego typu programów zaliczyć można także wszelkiego rodzaju karty stałego klienta, które można otrzymać np. w niektórych aptekach. Niedawno wprowadzonym systemem jest program motywacyjny „Rossnę”, organizowany przez sieć sklepów Rossmann. W ramach tej akcji oferowane są kilkuprocentowe rabaty na artykuły dziecięce, nabywane w tej sieci przez rodziców dzieci.