Czy nauka nie jest najbardziej potrzebne w życiu


Co odgrywa najważniejszą rolę w naszym życiu? Pewnie kilka wartości, jak rodzina, zabawa, edukacja i miłość. Powinniśmy przekazywać dziecku najlepsze wzorce w tym zakresie. Rodzina jest najważniejsza i tylko jedna, najważniejsza, rodzina jest ostoją na złe czasy, zabawa to rozwój, to radość życia, edukacja nas wykształca i pobudza do myślenia, kształtuje nas jako przyszłego człowieka, miłość to wyróżnienie.

rodzina

Autor: Times Square Public Relations
Źródło: Times Square Public Relations
Można powiedzieć, że na każdym etapie życia spełniają się te cztery wartości.

Nie masz ochoty zakończyć interesującego zagadnienia na tym wpisie? Więc zachęcamy do następnych – kliknij w źródło usg ortopedyczne i przenieś się na podobną stronę.

Czy jesteśmy bardzo mali czy starsi potrzebujemy przecież kogoś bliskiego, potrzebujemy trochę rozluźnienia, zabawy, chcemy również do końca życia czegoś się uczyć, dowiadywać, niech będą to nawet plotki, jest to taka niewielka, ale jednak edukacja.

Największe natężenie edukacji występuje jednak w młodym okresie. Małe dziecko to istna maszyna do nauki. Może wtedy przyswoić tak dużo rzeczy, iż trudno w to uwierzyć. Lepiej i szybciej uczy się języków obcych, umysł jego chłonie jak gąbka, a co najważniejsze traktuje edukację, jako coś nienarzucanego, miłego, ciekawego. Co najlepsze, w wieku dziecięcym najlepsza – prywatna szkoła podstawowa – http://wilanow.varsovia.edu.pl/, to ta przez zabawę. Gdy nowa wiedza pobudza myślenie, a zabawa stymuluje je jeszcze bardziej, to najskuteczniejszy sposób, żeby dziecko zdobywało nowe informacje.

szkoła

Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com
Co prawda potem, kiedy dziecko idzie do szkoły, a my zakupujemy dla niego różne zeszyty i bruliony i inne przedmioty do szkoły, ten edukacyjny walor się trochę wyczerpuje, ponieważ szkoła nie zapewnia już takich wrażeń, lecz wszystko tez zależy od tego, jakie jest nasze podejście i od nauczycieli, którzy będą nam przekazywali tą wiedzę.

Miłość i rodzinę najbardziej uwielbia się, jak człowiek jest już starszy. Co prawda dziecko potrafi kochać bezgranicznie, wyraża zaś swoja miłość do rodziny bardzo żywo, jednak nie zdaje sobie sprawy, że takie coś może się skończyć, nie zdaje sobie sprawy z zagrożeń, z nieprzyjemności, które czają się na większości zakrętów życiowych. Dorosła osoba zaś cieszy się, że ma wsparcie w rodzinie i że może kogoś kochać bardzo mocno, na przykład swojego nowonarodzonego wnuczka, który co dopiero przyszedł na świat.