Uczmy nasze dzieci języków obcych


Wszyscy rodzice chcą dla własnego dziecka jak najlepiej. Gdy dzieciątko przebywa jeszcze w brzuchu mamy, snujemy cudowne obrazy odnośnie jego przyszłego życia. Myślimy, do jakiej pójdzie szkoły, gdzie będzie pracował i jak nieprawdopodobny odniesie sukces w dorosłym życiu. Bardzo często nasze pragnienia nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Najczęściej bywa tak, że nasza latorośl całkiem inaczej podchodzi do życia, a my musimy się z tym zmierzyć. Jednak możemy ułatwić mu wkraczanie w dorosłość. Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest nauczanie języków obcych jeszcze w okresie dzieciństwa.

Jak wychować poliglotę

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
Naukowcy już dawno stwierdzili, że małe dzieci niezwykle szybko przyswajają każdą wiedzę. Ich mózg chłonie wówczas najwięcej informacji. Dlatego jest to bez wątpienia najkorzystniejszy moment na zaczęcie nauki języka obcego.

Interesujesz się tym zagadnieniem? Czytaj więc dalej przygotowania do matury z informatyki o tym punkcie w następnym wpisie, który dla Ciebie stworzyliśmy. Mamy nadzieję, że Ci się spodoba.

Z początku możemy zorganizować zabawy językowe, które pomogą dziecku osłuchać się z obcym językiem. Im częściej maluch będzie go słyszał, tym szybciej się go nauczy. Doskonałe warunki do nauki języków mają dzieci z małżeństw dwujęzykowych. Wtedy dzieci naturalnie przyswajają języki swoich rodziców. My jesteśmy w stanie naszym dzieciom włączać piosenki w obcym języku. To również da pożądany efekt. Gdy nasze dziecko chodzi już do szkoły, warto pomyśleć o regularnych lekcjach. Istnieją szkoły angielskiego w Warszawie (przejdź -> ), które mają odpowiednie zajęcia dla młodszych. Wtedy możemy mieć pewność, że nasze dziecko doskonale opanuje reguły gramatyczne i pisownię.

nauczycielka angielskiego

Autor: Department of Foreign Affairs and Trade
Źródło: http://www.flickr.com

Język angielski Warszawa – zapraszamy na angielski w centrum warszawy – (pełen artykuł) otworzy naszym dzieciom drzwi do międzynarodowej kariery. Z doskonałą znajomością właśnie angielskiego ma ono szansę w przyszłości znaleźć dobrze płatną pracę w dowolnym zakątku na świecie.

Nigdy także nie będzie miało kłopotów z z poruszaniem się w obcym kraju. Język angielski to współczesna łacina i wszędzie można się w tym języku dogadać. Znajomość języka angielskiego to również elementarny wymóg w procesie rekrutacyjnym. Pamiętajmy jednak, że jeden język obcy w naszych czasach to zdecydowanie za mało, stąd też musimy namówić nasze dziecko na inny język. Im bardziej egzotyczny, tym większa szansa na dobrze płatną pracę.