Uczmy nasze dzieci języków obcychWszyscy rodzice chcą dla własnego dziecka jak najlepiej. Gdy dzieciątko przebywa jeszcze w brzuchu mamy, snujemy cudowne obrazy odnośnie jego przyszłego życia. Myślimy, do jakiej pójdzie szkoły, gdzie będzie pracował i jak nieprawdopodobny odniesie sukces w dorosłym życiu. Bardzo często nasze pragnienia nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Najczęściej bywa tak, że nasza latorośl całkiem inaczej podchodzi do życia, a my musimy się z tym zmierzyć. Jednak możemy ułatwić mu wkraczanie w dorosłość. Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest nauczanie języków obcych jeszcze w okresie dzieciństwa.

Jak wychować poliglotę

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
Naukowcy już dawno stwierdzili, że małe dzieci niezwykle szybko przyswajają każdą wiedzę. Ich mózg chłonie wówczas najwięcej informacji. Dlatego jest to bez wątpienia najkorzystniejszy moment na zaczęcie nauki języka obcego. Z początku możemy zorganizować zabawy językowe, które pomogą dziecku osłuchać się z obcym językiem. Im częściej maluch będzie go słyszał, tym szybciej się go nauczy. Doskonałe warunki do nauki języków mają dzieci z małżeństw dwujęzykowych. Wtedy dzieci naturalnie przyswajają języki swoich rodziców. My jesteśmy w stanie naszym dzieciom włączać piosenki w obcym języku. To również da pożądany efekt. Gdy nasze dziecko chodzi już do szkoły, warto pomyśleć o regularnych lekcjach. Istnieją szkoły angielskiego w Warszawie (przejdź -> ), które mają odpowiednie zajęcia dla młodszych. Wtedy możemy mieć pewność, że nasze dziecko doskonale opanuje reguły gramatyczne i pisownię.

nauczycielka angielskiego

Autor: Department of Foreign Affairs and Trade
Źródło: http://www.flickr.com

Język angielski Warszawa – zapraszamy na angielski w centrum warszawy – (pełen artykuł) otworzy naszym dzieciom drzwi do międzynarodowej kariery. Z doskonałą znajomością właśnie angielskiego ma ono szansę w przyszłości znaleźć dobrze płatną pracę w dowolnym zakątku na świecie.

Nigdy także nie będzie miało kłopotów z z poruszaniem się w obcym kraju. Język angielski to współczesna łacina i wszędzie można się w tym języku dogadać. Znajomość języka angielskiego to również elementarny wymóg w procesie rekrutacyjnym. Pamiętajmy jednak, że jeden język obcy w naszych czasach to zdecydowanie za mało, stąd też musimy namówić nasze dziecko na inny język. Im bardziej egzotyczny, tym większa szansa na dobrze płatną pracę.
Tagi: , , , , , ,