Przygotuj się do Pierwszej Komunii ŚwiętejPierwsza Komunia Święta to nie tylko duże święto dla każdego dziecka ale także ogromny stres i niemały wydatek dla rodziców. Całe wydarzenie poprzedza ciąg przygotowań nie tylko duchowych, jak też takich powiązanych z zakupem odpowiedniej wyprawki komunijnej, przygotowaniem obiadu komunijnego jak również zaproszeniem gości. Niezwykle ważnymwydatkiem są stroje komunijne.

stół

Źródło: Courtyard by Marriott Warsaw Airport

Obecnie działa multum przedsiębiorstw które specjalizują się jedynie w sukniach i albach komunijnych. Ich oferta jest naprawdę szeroki i nie jest łatwo zdecydować się. Często ten problem rozwiązują parafie, które odgórnie narzucają, że wszyscy uczniowie muszą mieć takie same alby do komunii. Dzięki temu żadne dziecko nie czuje się gorsze, a rodzice nie ścigają się w zakupie coraz to droższych i wymyślniejszych sukienek.

O ile sukienki komunijne są najczęściej takie same, to znacznie więcej swobody zostaje przy wyborze dodatków komunijnych. Dziewczynki muszą kupić dodatkowo wianków, torebek, chłopcy natomiast okapników do świec oraz rękawiczek. W sytuacji gdy wszyscy przystępujący do Komunii mają takie same stroje, wielu rodziców kupuje drugiego zestawu ubrania: sukienki bądź garnituru, w które dziecko może przebrać się po oficjalnej uroczystości w Kościele.

Gdy chodzi o urządzanie imprezy komunijnej to wciąż wielu rodziców organizuje obiad w mieszkaniu. Coraz częściej jednak zdarzają się imprezy w restauracjach lub nawet zajazdach. Lokale gastronomiczne włączają tego typu przyjęcia do swojej oferty. Gdy rodzice decydują się na samodzielne przygotowanie przyjęcia, powinni pamiętać nie tylko o różnorodnym jadłospisie ale też zadbać o odpowiedni wystrój stołu. Istotnym punktem programu jest również tort komunijny, który można zamówić w cukierni i tym samym oszczędzić sobie dodatkowej pracy.

Jeśli nie jesteśmy organizatorami tej uroczystości a jesteśmy jedynie gościem, powinniśmy pamiętać o kupnie pamiątki komunijnej, która będzie przypominać dziecku ten wyjątkowy dzień. W księgarniach, sklepach z pamiątkami (źródła) czy też kwiaciarniach można znaleźć jest bardzo dużo kartek okolicznościowych, książeczek, albumów na zdjęcia. Fajnym pomysłem może być też łańcuszek z medalikiem i.

Tagi: , , , , , , , , ,