Kosmetyczna recepta na młodość czyli popularne zabiegi medycyny estetycznej


Gdy osiągamy pewien wiek, coraz trudniej nam wyglądać młodo. Dużo zależy także od naszych genów. Faktem jest, że po jednych bardziej widać ich wiek, inni natomiast trzymają się doskonale. Oczywiście powinniśmy dbać o siebie, żeby zachować młodość, jednak na proces starzenia się nie mamy wpływu. Obecnie jednakże nasza kultura narzuca nam styl życia, w myśl którego powinnyśmy jak najdłużej wyglądać młodzieńczo. Tak wszechobecny trend pozwolił na lawinowy rozwój dermatologii estetycznej.

medycyna estetyczna

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR
Coraz częściej po młodość w pigułce udajemy się już nie do apteki, ale gabinetu kosmetycznego. Nowoczesne zabiegi są z reguły bardziej skuteczne, lecz ich koszty są stosunkowo wysokie i nie każdego stać na taki luksus. Generalnie Skuteczna medycyna estetyczna sprawdza się, gdy pragniemy szybko przywrócić swojej skórze blask.

Oprócz tego w gabinetach kosmetycznych możemy wykupić zabiegi, które dość dogłębnie mogą poprawić na nasz wygląd. Jednym z nich jest lipoliza, czyli zabieg – Wejdź: http://englander.com.pl/medycyna-estetyczna-wroclaw/toksyna-botulinowa-botoks-wroclaw/, który efektywnie usuwa tkankę tłuszczową. Jest to powszechnie stosowana metoda, która nie wymaga operacji chirurgicznej. Przeważnie wystarczą 2 -3 zabiegi, by zredukować niedużą ilość tkanki tłuszczowej, np. z policzków. W sytuacji, gdy plasujemy pozbyć się tłuszczu z większych partii ciała, powinniśmy liczyć się z większymi wydatkami, gdyż ilość niezbędnych zabiegów wzrasta do 7 – 8. Chociaż standardowy zabieg lipolizy jest mało inwazyjny, to jednak występują niektóre skutki uboczne w postaci pieczenia i opuchlizny, które ustępują z czasem.

medycyna estetyczna

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Następny zabieg, dzięki któremu możemy w prosty sposób odjąć sobie 15 lat to rekomendowany botox. Na dzień dzisiejszy chyba już wszyscy wiedzą, na czym polega zabieg ostrzykiwania botoksem, zwłaszcza po tym, jak zabieg stał się modny wśród hollywoodzkich gwiazd. W prasie brukowej często komentuje się na zdjęciach celebrytów efekt odmładzania. Za pomocą tego zabiegu redukuje się zmarszczki nawet do 70%.

Należy jednak pamiętać, że zauważalne rezultaty są tymczasowe i po jakimś czasie trzeba wznowić kurację. Oczywiście jak w przypadku wielu tego typu estetycznych zbiegów, także i tu powinniśmy liczyć z faktem, że pacjenci mogą czuć pewien ból. Ceny botoksu mieszczą się zazwyczaj w granicach od 200 – 1200 zł, w zależności od umiejscowienia zmarszczek oraz naturalnie oferty gabinetu.