Karmienie piersią – powrót do natury!


Od pewnego czasu zapanowała moda na tak zwany „powrót do natury”. Trend ten wyraźnie zauważalny jest też wśród młodych rodziców. Młode mamusie coraz częściej chcą karmić naturalnie swe potomstwo co niezmiernie cieszy pediatrów i położne, ponieważ korzyści z karmienia naturalnego maleństwa jest dużo!

butelki

Autor: Frédérique Voisin-Demery
Źródło: http://www.flickr.com
Karmienie dziecka naturalne nie tylko dobrze służy dziecku, ale również i mamie pomoże w krótszym czasie wrócić do dobrej formy.

Chciałbyś odnaleźć coś podobnego na opisywany na tej stronie temat? Kliknij tutaj – ta wiarygodna strona niewątpliwie rzuci nowe światło.

Mleko naturalne ma skład idealny dla niemowlęcia. Żadne sztuczne mleko nie może mu dorównać! Mleko mamy ma również zawsze odpowiednią temperaturę, jest sterylne, gotowe do podania. Poza wszystkim karmienie piersią jest bardziej wygodne i wiele tańsze od karmienia butelką.

Gdy kobieta urodzi pierwsze dziecko, konieczne może być wsparcie położnej, pielęgniarki bądź innej doświadczonej kobiety. W domu młodej kobiecie radą służyć mogą własna matka czy na przykład doświadczona ciocia lub starsza siostra. Oprócz rad technicznych mogą one podpowiedzieć młodej karmiącej kobiecie które akcesoria dla mamy mogą być dla niej pomocne.

Na rynku możemy dostać wielką ilość akcesoriów dla mamy karmiącej naturalnie, są to na przykład laktatory (ręczne i elektroniczne), wkładki laktacyjne (jednorazowe i wielokrotnego użytku), które to rzeczy poprawiają komfort karmienia piersią – zobacz antybakteryjne wkładki laktacyjne.

dziecko

Autor: Matt Preston
Źródło: http://www.flickr.com

Dostać też można pojemniczki do przechowywania pokarmu, woreczki na mleko, ubrania do karmienia – specjalne koszulki, biustonosze do karmienia naturalnego – bawełniane, przewiewne, z odpinanymi miseczkami (takie które będą świetnie trzymały „zapracowane” piersi), poduszkę do karmienia, osłony silikonowe na piersi, maść na brodawki (można ją zastąpić na przykład: olejem kokosowym, oliwą z oliwek lub też zwyczajnie – mlekiem mamy), a nawet komfortowy fotel do karmienia – jak by nie było czeka mamusię wiele miłych godzin karmienia! Porównaj niezbędne akcesoria.

I na koniec dobra „babcina” metoda – MROŻONA KAPUSTA – jest ona wprost niezastąpiona przy nawale mlecznym czy też zapaleniu piersi. Oto przepis: mrozimy jednego liścia kapusty czystego i z wykrojoną zgrubiałą łodygą. Potem nakłuwamy go w kilku miejscach szpikulcem i okład na obolałe piersi jest gotowy.