Zjawisko niepłodności|Jak poprawić płodność


Niepłodność to problem, z którym boryka się coraz więcej ludzi. Zalicza się więc w pewnym sensie do problemów ściśle związanych ze współczesnymi czasami. Jej przyczyny bywają różne. W zależności od przyczyny właśnie, leczenie niepłodności odbywa się na wiele różnych sposobów. Najważniejszym powodem powstawania niepłodności mogą być rozmaite schorzenia układu rozrodczego, jak również innego rodzaju, na przykład cukrzyca. W tego rodzaju sytuacjach terapia polega na wyleczeniu danego schorzenia, o ile to możliwe.

Klinika leczenia niepłoności

Źródło: www.gyncentrum.pl

Niepłodność równie często występuje u kobiet, jak i u mężczyzn. W części sytuacji problem dotyka obojga partnerów jednocześnie. U kobiet zdarzają się dwa główne typy tej przypadłości. Pierwszy z nich polega na stuprocentowej niemożności zajścia w ciążę. Drugi natomiast występuje u kobiet, które nie są w stanie donosić ciąży.

DiagnostykaDiagnostyka niepłodności pozwala stwierdzić, czy zapłodnienie jest możliwe w danym przypadku|danej sytuacji. W oparciu o te badania ustala się prawdopodobieństwo ciąży oraz drogi postępowania prowadzącego do zwiększenia tego prawdopodobieństwa. Krótko mówiąc tworzy się plan leczenia niepłodności na podstawie określonego przypadku. Sposoby tworzenia takiej diagnozy są zróżnicowane. Zasadniczą z nich jest wywiad, czyli osobista rozmowa, która bywa niezwykle pomocna w określeniu symptomów, a co za tym idzie przyczyn zjawiska. Prowadzone są także różnego typu zabiegi, służące określeniu stanu zdrowia kobiety i charakteru zaistniałego problemu. W sytuacji zajścia w ciążę niezwykle ważne są badania prenatalne, czyli badanie eeg po bezsennej nocy zarodka, znajdującego się w ciele matki.

Metoda sztucznego zapłodnieniaNajbardziej kontrowersyjną metodą leczenia niepłodności jest na pewno tak zwane zapłodnienie in vitro. Ma ono zastosowanie w przypadkach, kiedy kobieta nie może zajść w ciążę. Metoda ta polega na dokonaniu zapłodnienia komórki poza łonem matki, a później na umieszczeniu zarodka w jej ciele, gdzie będzie się on rozwijać. In vitro zalicza się do metod bardzo skutecznych, jednak wokół tego tematu istnieje wiele sporów i kontrowersji, wynikających głównie ze zróżnicowanych przekonań religijnych. Część wyznań bowiem zdecydowanie sprzeciwia się tej metodzie z uwagi na rzekomo niemoralny charakter wykorzystywania komórek ludzkich.