Malowanki stymulują wyobraźnię


To malowanki sprawiają, że maluchy lepiej się uczą, łatwiej i szybciej adaptują materiał szkolny, wykazują się większą mądrością, są bardziej twórcze w rozwiązywaniu zadań i problemów, mają większe zaufanie do własnych możliwości.

Dzieci, chłopcy i dziewczynki

Autor: iStock
Źródło: iStock

najmłodszy zawsze kreuje w malowankach to, co wie i tyle, ile zna o świecie. Z tego względu jego dzieła są dużym źródłem wiedzy o tym, w jaki sposób myśli i dowodem tego co przeżywa. Są szybą, przez które my dojrzali możemy zajrzeć do jego świata i przekonać się czym są jego malowanki dla dzieci, które zrobiło. Jest to wspaniałe urządzenie potrafiące stymulować myślenie, gdyż po pierwsze dokładnie wpisują się w potrzeby myślenia konkretno – wyobrażeniowego, a po drugie angażują malucha uczuciowo.

Gorąco zapraszamy do zgłębienia większej ilości postów na poruszany temat. Jeśli Cię on interesuje, to zobacz witrynę, na której umieszczone są podobne dane.

maluch wczuwa się w swoją twór. malunki mogą stać się więc motorem progresu. trzeba nadmienić, że „rozwój zdolności rysunkowych określa się jako wskaźnik dojrzałości mózgowej malucha” (R. Fisher).
Kształtowanie się umiejętności poznawczych dziecka to długi proces, na który my dorośli nie mamy bezpośredniego wpływu – nie można przecież nikomu wlać do głowy gotowych przepisów. Możemy jednak wpływać pośrednio, zapewniając najmłodszym pasjonujące doświadczenia, oferując kształcące zabawy i twórcze zadania. Malowanki mogą stać się inspiracją i źródłem takich zadań. od czasu do czasu twoje maluch ma chęć pomalować, ale nie ma na czym lub brakuje mu weny. by uprościć mu rozrywkę pędzlem i farbami możesz sięgnąć po malowanki, które dadzą dużoinspiracji i satysfakcji.
Na poziom graficzny prac duży wpływ ma ogólna ruchowa sprawność ramion. Zabawy absorbujące dłonie i dłonie mogą pomóc tę sprawność poprawić i jeszcze lepiej się bawić. Zaproponujmy dziecku „siłowanie na rękę”, rozrywkę „idzie kominiarz po drabinie”, strzepywanie dłoni z wody, uderzanie palcem o palec w ułożeniu rąk jak do modlitwy, robienie okręgów palcami itp. Wszystkie te czynności sprawią, że malowanie i rysowanie będzie udawało się najmłodszemu jeszcze efektywniej.

Źródło: Animade