Kontuzja? Nie martw się, spróbuj najskuteczniejszej terapiiJedziesz na nartach, zjazd jest super przyszykowany, śnieg świeży, ale odpowiednio ubity, słońce idealnie świeci, a pogodne niebo mówi nam, że to będzie wspaniały górski pobyt. Jeździsz calutki dzień, na drugi dzień to samo, podczas trzeciego dnia zauważasz, że stok jest już trochę w złym stanie. Twierdzisz, że to wszystko przez wysoką temperaturę (wzrosła dzisiaj do około ośmiu kresek na plusie), a również przez coraz więcej narciarzy. To nie jest to, co był wcześniej, jeździsz jednakowoż wytrwale, aż… zaliczasz upadek. Na tyle poważny to incydent, że jesteś zmuszony zrezygnować z szusowania już do końca urlopu. A co dalej?

jogging

Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com
Nie jest to zbyt miłe, kiedy w trakcie odpoczynku jesteśmy zmuszeni udać się do specjalisty. Co to w ogóle za wypoczynek? Nie ma jednocześnie innego sposobu wyjścia z tej sytuacji.

Ta najnowsza wiadomość została napisana specjalnie dla ciebie. Sprawdź ją, by pozyskać nowe info. Zapraszamy do nas!

Na szczęście trafiliśmy na dobrego specjalistę, gdyż aktualnie ten wypoczynek wspominamy, z jednej strony, jako niepowodzenie, lecz z innej strony cieszymy się, że tak się to wszystko skończyło. Ciągle możemy jeździć na nartach, a po wspomnianej kontuzji nie ma już prawie śladu. Co takiego zalecił lekarz? Terapię czynnikami wzrostu.

Za tą obco brzmiącą nazwą znajduje się fantastyczna metoda, w której główną rolę odgrywają białka. Ich zadaniem jest stymulowanie procesów naprawczych, a również odnowa tkanek, które uległy zaburzeniom. Największa ich ilość pojawia się w ziarnistościach płytek krwi, to właśnie z nich czynniki są transportowane, kiedy tkanki ulegają uszkodzeniu. Ma to miejsce w okresie procesu krzepnięcia krwi. Dzięki czynnikom wzrostu następuje błyskawiczne przetransportowanie komórek do miejsca, gdzie zaszło uszkodzenie.

Warto dodać, iż terapia czynnikami wzrostu prp zjednuje sobie coraz więcej zwolenników. Coraz powszechniej korzysta się z niej w różnych działach medycyny w zakresie stymulacji gojenia tkanek. Na przykład, w ortopedii znajdują zastosowanie w kwestii przyśpieszenia zrostu kostnego, a jednocześnie gojenia tkanek miękkich (mięśnie, ścięgna).

Masz ochotę zgłębić więcej informacji na omawiany temat? Więc odsyłam do serwisu (https://ortodoncjacyfrowa.com.pl/wedding-smile/), ponieważ odnajdziesz w tamtym miejscu mnóstwo interesujących informacji opisujących ten wątek.

Warto nadmienić, iż czynniki wzrostu nie zaliczają się do dziedziny leków uniwersalnych, co oznacza, że nie można nimi uleczyć każdego schorzenia, jednakże jego zastosowanie naprawdę jest dość szerokie.

Pamiętaj, iż kontuzja nie oznacza od razu zakończenia twojej amatorskiej lub zawodowej kariery, bo dzięki takim odkrywczym terapiom, jak opisana terapia czynnikami wzrostu, wszystko jest możliwe.
Tagi: , , , , , , ,