Profesjonalne maszyny do znakowania towarów


Jeśli weźmiemy do ręki pierwszy lepszy przedmiot lub opakowanie po nim możemy znaleźć mnóstwo specyficznych znaków. Są to zarówno symbole określające markę, kody kreskowe oraz różnorodne zabezpieczenia. Wszelkie tego typu napisy oznaczają niepowtarzalność tego przedmiotu. I tak na każdej hali produkcyjnej jest urządzenie, które pomoże takie oznaczenia wykonać. Zależnie od rozmiarów oznaczeń albo materiału mamy różne rozwiązania.


 

drukarki etykiet

Źródło: www.eti-go.pl
Do tworzenia oznaczeń na większych i płaskich powierzchniach najlepszy jest ploter laserowy. Te urządzenia umożliwiają zarówno na nakładanie napisów na materiale, grawerów oraz na wycinanie dowolnych form. Ze względu na zastosowanie wiązki laserowej wyróżniają się bardzo dużą precyzją wykonania oraz wysoką efektywnością pracy. Najczęściej plotery laserowe działają na obróbkę drewna, plastiku, plexi i tworzyw sztucznych a także grawerowania powierzchni elementów metalowych.
 
Odmienną metodą jest znakowarka galwo. Niewielkie gabaryty pozwalają na wykorzystanie jej na zdecydowanej większości linii produkcyjnych. Zapewniają bardzo wysoką klasę wykonania do kilkuset znaków na sekundę. Wraz z zastosowaniem specjalnego oprogramowania możemy wykonać zarówno technikę wektorową oraz rastrową. Też łatwość instalacji oraz niewymagająca obsługi praca korzystnie wpływają na zmniejszenie kosztów produkcyjnych i wzrost wydajności. Znakowarka galwo zezwala na obróbkę większości powierzchni niemetalowych takich jak plastik, ceramika, szkło, produkty drewniane, skóra i inne.
 
Fiber laser (polecamy bth import) to najnowsza technika osiągalna na rynku, która pozwala na dokładne cięcie oraz znakowanie produktów (sprawdź ofertę na fiber laser). Fiber laser jest bardziej dokładny oraz wytrzymały od starszych metod. Złożony z pewnych, bezawaryjnych części więc gwarantuje długą oraz stabilną pracę maszyny.

Zaciekawiony? To dla nas optymistyczna informacja. Zatem kliknij tu notowania zetkama i oglądaj do woli następne fachowe wątki.

Dzięki zastosowaniu nowej technologii wiązka lasera jest aż dziesięciokrotnie mniejsza niż w przypadku pozostałych rozwiązań, co pozwala na wykonywanie znacznie bardziej precyzyjnych wzorów. W konfrontacji z poprzednimi rozwiązaniami ma również mniejszy pobór energii oraz większą szybkość cięcia. Jednakże wszystkie te zalety mają odzwierciedlenie w cenie maszyny.