Winny światWino białe, wino czerwone. Trunek bogów. Wytwarzane od tysiącleci. Ma ważne miejsce w dziełach kultury. Co więcej, nawet w sferze duchowej. Wszyscy znamy podanie o tym, jak Chrystus uczynił cud w Kanie Galilejskiej, czyniąc z wody wino, które skończyło się na przyjęciu ślubnym. Duża część jest świadoma symboliki opłatka i wina (zobacz: wina portugalskie sklep internetowy) w religii chrześcijańskiej.

Białe winogrona

Autor: hoxtonboy
Źródło: http://www.flickr.com/photos/lumixpics/1448311867/

Wino doceniano już w pradawnym państwie Faraonów i stanowiło bardzo ważny napój w Grecji i Rzymie. Myśliciele i patrycjusze latem chłodzili się rozwodnionym winem. Sądzono, że jest ono napitkiem bóstw, wespół z ambrozją. W legendach zwano je nektarem miłości, a do dziś przetrwało stare przysłowie – in vino veritas. Coś w tym jest.

Wprawia wszystkich w dobry nastrój od stuleci. Kojarzy się z radością, smacznym jedzeniem, towarzystwem.

Przedstawiana kwestia jest dla Ciebie praktyczna? W takim razie poznaj dodatkowo inne tego typu posty i przeczytaj więcej wskazówek tutaj (https://4stronysmaku.pl/kategoria-produktu/piwa-bezalkoholowe/).

Rozmarzonymi wieczorami latem, kiedy flaszka wina znakomicie umila schadzkę z dziewczyną. Grudniowymi śnieżnymi nocami, w czasie których ciepłe wino z goździkami mile ociepla duszę. Z radosnymi hulankami, imprezami i szaleństwem – nie bez powodu powtarza się, że istotne są „wino, kobiety i śpiew”.

Płyn ze sfermentowanych winogron występował przez całe epoki w prozie i liryce. Od dzieł pisanych Leonardo da Vinci, przez liryki Morsztyna, aż po starą piosenkę polsko-ukraińską „Hej sokoły”.

Należy o tym nie zapominać, gdy następnym razem odwiedzimy sklep z winem. Mała wskazówka: skuście się na świetny smak win brazylijskich. brazylia jest piąta w zestawieniu producentów tych alkoholi na świecie, niestety do teraz mocno nie docenianych. Zarówno białe, jak i czerwone smakują znakomicie. Naprawdę je polecam. Obecnie ma je w ofercie każdy porządny sklep Wina, na co liczę, za jakiś czas zwalczą hegemonię ordynarnego piwa i na powrót zajmą właściwe im miejsce!

Tagi: , , , ,