Jak trafić na wartościową pozycję książkową?


Jakąś wskazówką bywają nagrody dla pisarzy a także wszelakiego typu rankingi, na przykład Literacka Nagroda Nike, czy też konkurs na najlepszą książkę o tematyce historycznej. Jednakże wybór komisji konkursowej nie zawsze musi się zgadzać z gustami czytelników, czego najlepszym dowodem jest NIKE. Zwykle wybory kapituły mijają się z wyborem większości publiczności. Inaczej było w 2013r. Nagrodę „Nike” otrzymała p. Joanna Bator za „Ciemno, prawie noc”. Akcja książki umiejscowiona jest w prowincjonalnym Polskim mieście. Joanna Bator krytykuje w swej książce pewny rodzaj zbiorowej pobożności. Mierzy się z dzisiejszym prostactwem ujawniającym się w internecie. Ujawnia je w dość drastyczny sposób. Mnie najbardziej spodobał się motyw koci. Te przemiłe futrzaki są w tejże książce pierwiastkiem pozytywnym (także ludzie kotami się opiekujący).
Jeżeli niniejszy materiał Cię zaintrygował, to śmiało kliknij ten link, gdyż on także Cię zainteresuje – to bardzo ważna treść.
Podobne tematy można odnaleźć również tutaj – .
Zainteresował Cię ten artykuł? Będzie nam przyjemnie, jeżeli zdecydujesz się na przejrzenie kolejnych. Po prostu kliknij stronę (http://www.zielonalapka.com/pl/c/WABIKI/105) i przenieś się do kolejnej strony.
Pomimo bardzo ciężkiego losu zachował on optymizm i – co ważniejsze – wiarę w ludzi. Bartoszewski mówi o tym, jak pojmuje patriotyzm i odpowiedzialność za nią. A dla relaksu polecam „W syberyjskich lasach” (Sylvain Tesson), opowieść o kilku miesiącach życia autora w odosobnieniu, próbach „ujarzmienia” czasu i czerpania radości z każdej chwili życia.