Jak trafić na wartościową pozycję książkową?


Człowiek wykształcony powinien znaleźć odrobinę czasu na czytanie książek. Niekoniecznie tylko specjalistycznych, mających związek z zawodem który wykonuje. Przyznać jednak trzeba, że nie jest łatwo zorientować się w gąszczu tytułów. Jeśli chcemy dowiedzieć się co warto przeczytać?, można wspomóc się opiniami prasowymi. To podejście klasyczne w wyborze lektury. Często też pomocą może służyć bibliotekarka lub fachowy sprzedawca książek. Dziś, w dobie internetu, możemy się nim także wspomóc przy wyborze książki. Znajdziemy kilka serwisów dla osób kochających czytać. Najpopularniejsze to oraz Lubimy Logując się tam, mamy dostęp do własnych półek, do półek naszych znajomych oraz do recenzji książek. Serwisy te zamieszczają nawet sprofilowane propozycje pozycji, co może być dla nas dobrą podpowiedzią.

Książka

Autor: nkzs
Źródło: http://www.sxc.hu

Jakąś wskazówką bywają nagrody dla pisarzy a także wszelakiego typu rankingi, na przykład Literacka Nagroda Nike, czy też konkurs na najlepszą książkę o tematyce historycznej. Jednakże wybór komisji konkursowej nie zawsze musi się zgadzać z gustami czytelników, czego najlepszym dowodem jest NIKE. Zwykle wybory kapituły mijają się z wyborem większości publiczności. Inaczej było w 2013r. Nagrodę „Nike” otrzymała p. Joanna Bator za „Ciemno, prawie noc”. Akcja książki umiejscowiona jest w prowincjonalnym Polskim mieście. Joanna Bator krytykuje w swej książce pewny rodzaj zbiorowej pobożności. Mierzy się z dzisiejszym prostactwem ujawniającym się w internecie. Ujawnia je w dość drastyczny sposób. Mnie najbardziej spodobał się motyw koci. Te przemiłe futrzaki są w tejże książce pierwiastkiem pozytywnym (także ludzie kotami się opiekujący).

Jeżeli niniejszy materiał Cię zaintrygował, to śmiało kliknij ten link, gdyż on także Cię zainteresuje – to bardzo ważna treść.

Podobne tematy można odnaleźć również tutaj – .

Książka ma w sobie elementy nadprzyrodzone a to wszystko zawarte jest w formie kryminału z zaskakującym finałem. Jest to też opowieść o dorastaniu głównej postaci i jej zmaganiu się z przeszłością. Moim następnym typem w prywatnym rankingu co warto przeczytać?, jest książka o życiu Władysława Bartoszewskiego. Wywiad rzeka z niezwyczajnym człowiekiem.

Zainteresował Cię ten artykuł? Będzie nam przyjemnie, jeżeli zdecydujesz się na przejrzenie kolejnych. Po prostu kliknij stronę (http://www.zielonalapka.com/pl/c/WABIKI/105) i przenieś się do kolejnej strony.

Pomimo bardzo ciężkiego losu zachował on optymizm i – co ważniejsze – wiarę w ludzi. Bartoszewski mówi o tym, jak pojmuje patriotyzm i odpowiedzialność za nią. A dla relaksu polecam „W syberyjskich lasach” (Sylvain Tesson), opowieść o kilku miesiącach życia autora w odosobnieniu, próbach „ujarzmienia” czasu i czerpania radości z każdej chwili życia.