Grafik freelancer – o cechach pracy bez etatu


We współczesnym świecie coraz więcej osób docenia możliwość pracy jako grafik komputerowy. Nie jest to możliwe w przypadku każdego fachu, jednak do grona zawodów, jakie mogą sobie na to pozwolić, zaliczają się np. graficy, programiści, copywriterzy, tłumacze i doradcy zawodowi. Oni mogą zrezygnować z etatu, aby robić wyłącznie projekty na zlecenie.

animacja 3D - ROX3D

Autor: Gidge Uriza
Źródło: http://www.flickr.com

Przypatrzmy się bliżej korzyściom, których może oczekiwać grafik freelancer, decydując się na taki model swojej pracy.

Oczywiście, freelancer, chociażby posiada większą swobodę wykonywania zleceń – bez względu na to czy jego specjalizacją jest grafika reklamowa, branding, animacja 3d, wizualizacja 3d, czy innego typu projekty (dodatkowe info). Jedynym wymaganiem są jego kompetencje.

Jeśli zastosowana w powyższym artykule narracja do Ciebie trafia, to zobacz tu pozycjonowanie stron inne tego rodzaju porady – one dotyczą analogicznej problematyki.

Musi dać się zauważyć na rynku, aby nie musieć szukać zleceń, a tylko czekać, aż same do niego przyjdą. Wtedy jego pole działania będzie największe oraz – co ważne – nie będzie musiał się bać, że nie zarobi na rachunki lub nie będzie mógł sobie pozwolić na realizację przyjemności. Jeżeli będzie dobry w tym, co robi, raczej nie powinien skarżyć się na brak pracy, a wręcz przeciwnie. Nie ma nad sobą szefa, może sam decydować o tym, jak realizuje każdy projekt oraz – co najważniejsze – nie dzieli się z innymi honorariami. Zyski freelancera mogą o wiele przewyższyć dochody osoby pracującej na etacie, która może co najwyżej liczyć na dodatkowe bonusy, o ile prezes okaże odrobinę dobrej woli. Co prawda może zmieniać agencje reklamowe na coraz lepsze, jednak pracując jako wolny strzelec każdy projekt jest tylko jego sukcesem. Ponadto ma nienormowany czas pracy. Nie musi pracować od 9 do 17, a wykonywać swoje projekty gdy tylko ma na to ochotę – trzymając się terminów zapisanych w kontrakcie z klientem. Może jednak bez problemu zrobić sobie wolny dzień w środku tygodnia, aby popracować wieczorem albo w weekend.

Z pewnością nada Ci się darmowe wejście (http://www.kesbet.pl/produkty/stoly-betonowe/) do naszej kolejnej witryny. Nie zwlekaj, tym bardziej jeżeli zainteresowały Cię omówione tu wpisy.

Wszystko jest zależne od niego. Trzeba jeszcze podkreślić, iż niektóre zakupy wymagane do wykonywania pracy, m.in. komputer, można wliczyć w koszta, sporo na tym zaoszczędzając.Jak można zauważyć praca freelancera ma liczne zalety.

Naturalnie niektórzy zaakcentują brak mobilizacji, stabilności i równowagi finansowej jednakże – coś za coś. Jednocześnie grafik może znaleźć stałą prace w firmie graficznej i robić grafiki 3d, animacje 3d, wizualizacje za miesięczne wynagrodzenie . Wolny strzelec to nie wybór dla każdego, lecz niejednej osobie przedstawiony system pracy wyszedł na dobre.