W encyklopedycznym skrócie o typowym wyposażeniu nowoczesnego gabinetu piękności dla kobiet


Kompleksowość zabiegów oferowanych we współczesnych salonach piękności bywa wprost zaskakująca. Ich oferta bywa cały czas rozbudowywana, a profesjonalne kliniki są świetnie wyposażone i zatrudniają doświadczony personel.
Odpowiednio dobrana fryzura może w korzystny sposób wpłynąć na samopoczucie pani po trzydziestce czy sześćdziesiątce, a w każdym profesjonalnym salonie piękności dokonują się wielkie cuda.
kosmetyki

Autor: Anka Albrecht
Źródło: http://www.flickr.com

skóra - fotogram

Autor: Arild Finne Nybø
Źródło: http://www.flickr.com

O randze zakładu świadczy także jakość wyposażenia. Najnowocześniejsze meble fryzjerskie odznaczają się designerską formą, a jednocześnie nie noszą żadnych śladów zużycia. Na fotelach zaprojektowanych przez dobrych producentów siedzi się wyjątkowo wygodnie, z kolei stylistki chwalą sobie funkcjonalne szafki na akcesoria. Kupując meble fryzjerskie przeważnie ma się na względzie ich wygląd, natomiast przy zakupie urządzeń do salonu kosmetycznego decydują całkiem inne kryteria.

Sprzęt używany przez XXI-wieczne kliniki piękności obejmuje proste urządzenia, a także niełatwe w obsłudze maszyny, np. kombajn kosmetyczny czy laser do usuwania tatuażu (po zrobieniu tatuażu nie wolno) (laser do usuwania tatuażu). W takich zakładach przeprowadza się standardowe zabiegi, na przykład przekłuwanie płatków usznych, a także wielospecjalistyczne terapie z użyciem ultradźwięków czy mikroprądów. Jeśli dyrektor chce ubiec konkurencję, to kupi sprzęt, jakiego nie mają sąsiednie salony – profesjonalny laser do usuwania tatuażu zapewne przyciągnie klientki, które planują pozbyć się czarnych albo barwnych rysunków z rozmaitych części ciała.

Kierowanie profesjonalnie wyposażonym salonem nie zwalnia jego szefa z obowiązku kupna najlepszych kosmetyków. Wykorzystywanie specyfików zakupionych w drogerii byłoby oczywiście wielkim nieporozumieniem. Zresztą lwia większość potrzebnych środków bywa po prostu niedostępna w tych tradycyjnych miejskich sklepach.