Odpowiedzialna i wymagająca praca dla absolwentów budownictwaWiele osób, jakie kończą budownictwo chce zdobyć uprawnienia kierownicze. Jest to jednakże bardzo trudne, bo trzeba zdać skomplikowany test i posiadać długie doświadczenie na budowie.

tablica budowy

Autor: Szymon Sieciński
Źródło: http://www.flickr.com

Kierownik budowy to osoba, jaka jest odpowiedzialna za ogół prac, które mają miejsce na każdej budowie – zobacz na propozycję firmy robiącej przeglądy budowlane – przejdź na stronę. Jeżeli stawiamy dom, musimy zawiązać współpracę z osobą, która ma stosowne uprawnienia. Jednak aby je otrzymać, trzeba poświęcić dużo czasu. Czemu? Najpierw trzeba ukończyć specjalistyczne studia. Następnie odbyć staż we właściwym biurze projektowym, a następnie staż na budowie – doświadczenie zdobyte w trakcie budowy – sprawdź to – jest w tym przypadku niezbędne. Co bardzo ważne – wszystko powinno być właściwie udokumentowane, w zgodzie z obowiązującymi przepisami. Na koniec należy zdać odpowiedni egzamin przed odpowiednią komisją. Jednakże zdanie takiego testu jest ogromnie trudne – przyszły kierownik budowy nie ma łatwego zadania. To jednakże jest niezbędne – piastowanie takiej funkcji wiąże się z licznymi obowiązkami, na tej osobie leży wielka odpowiedzialność: . To od jej doświadczenia niejednokrotnie zależy jest bezpieczeństwo nie tylko pracowników zatrudnionych na budowie, lecz również przyszłych użytkowników budynków.

Każdy kierownik budowy musi dobrze zdawać sobie sprawę, co dzieje na poszczególnych etapach budowy. To on zawiaduje następstwem kolejnych etapów, podejmuje decyzje w niepewnych kwestiach, zarządza pracownikami. To on odpowiada za wszelkie opóźnienia i tak dalej. Także on będzie pociągnięty do odpowiedzialności, jeżeli wydarzy się jakiś wypadek. Zatem pomimo że to doskonale opłacalna praca, warto się zastanawiać, czy damy sobie radę z wielką odpowiedzialnością i czy nie będą przeszkadzały nam liczne wyjazdy.

Tagi: , , , ,