Laserowa korekcja wzroku: zalety i wady


Wady wzroku dotykają już prawie jednej drugiej Polaków. Potrzebujesz na zawsze zdjąć binokle lub soczewki kontaktowe? Laserowa korekta wzroku naprawia oczy i przywraca pełną ostrość widzenia. Wady wzroku stają się coraz bardziej powszechną przypadłością dzisiejszej cywilizacji. Lekarze okuliści alarmują, że już prawie połowa Polaków cierpi na różnego rodzaju wady wzroku. Wielu z nich fantazjuje o tym, by pozbyć się okularów lub szkieł kontaktowych oraz móc widzieć wszystko w zupełnej ostrości. Obecnie możność całkowitego pozbycia się wady wzroku przynosi jedynie laserowa korekcja wzroku.

kontynuuj

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com
Laserowa korekta wzroku – laserowa korekcja wzroku opole jest pewną alternatywą dla tradycyjnych okularów a także szkieł kontaktowych. Szkła są metodą poprawiania wady, natomiast laser jest metodą przywracającą pełną ostrość widzenia. Pacjenci, jacy przeszli zabieg laserem zaręczają, że poprawa widzenia dostrzegalna jest bezzwłocznie po jego zakończeniu. W jaki sposób przebiega zabieg ? Zabieg ma miejsce przy znieczuleniu miejscowym, dzięki temu pacjent jest przez cały czas przytomny i ma kontakt z doktorem. Po zaaplikowaniu kropli przeciwbólowych do oczu, następnym etapem zabiegu jest rozszerzenie i unieruchomienie powiek. Następnie dochodzi do najistotniejszego momentu, a więc zastosowania lasera. Laser, który jest stosowany w trakcie zabiegu wyróżnia się wyjątkową precyzją. Jeśli chory zapomni o tym, iż powinien spoglądać przed siebie i odwróci na chwilę wzrok, laser automatycznie wyłączy się. Nie ma więc żadnych obaw, że laser będzie nieplanowanie skierowany w inne strefy oka.

Kto poddać się może laserowej korekcie oczu? Laserową korekcję wady wzroku możemy przeprowadzić u prawie każdego chorego. Jedynym ograniczeniem jest wiek. Osoba musi mieć unormowaną wadę wzroku, zatem laserową korekcję przeprowadza się po ukończeniu dwudziestego roku życia. Wszyscy pacjenci poddawani są wcześniej badaniom kwalifikującym. Podczas nich mogą pojawić się następujące przeciwwskazania: szybki postęp skazy w ciągu ostatniego roku przed zabiegiem, katarakta, glaukoma, zapalne choroby oczu, zaburzenia siatkówki w toku cukrzycy, brzemienność i laktacja, skłonność do tworzenia się bliznowców.

okulista

Autor: US Army Africa
Źródło: http://www.flickr.com
Czy laserowe operacje oczu trzeba powtarzać? Celem operacji jest trwała korekta wady oczu. W jaki sposób znaleźć klinikę przeprowadzającą tego rodzaju zabiegi? Starczy uruchomić pecet po czym wpisać: laserowa korekcja wzroku – tanio laserowa korekcja wzroku opole okulus.pl/czym-jest-laserowa-korekcja/ – opinie.