Jak skutecznie uczyć się języka obcego?


Większa część z nas, przywołując w pamięci studenckie lata, zgodzi się na pewno ze stwierdzeniem, iż język obcy był wyłącznym przedmiotem, jakiego nie dało się opanować 2 dni przed sesją . Uzyskanie biegłości językowej nastręcza dłuższego okresu systematycznej pracy i zawziętości. Indywidualne zdolności jak też intensywność kontaktu z językiem grają tu ważną rolę, nie są to jednak czynniki, jakie przesądzają o sukcesie, albowiem dzięki przestrzeganiu sprawdzonych reguł a także wytrwałości języka może się nauczyć każdy!

nauka języków

Autor: Sarah Joy
Źródło: http://www.flickr.com

Na początek odpowiedz sobie na zapytanie dlaczego chcesz się uczyć. Jaka jest Twoja motywacja.

Chcesz uzupełnić swą wiedzę z tego tematu? Chcemy Cię wesprzeć. Trzeba przejść na nową witrynę i tam dowiedz się więcej (http://pomoceszkolne24.pl/lornetki/1/254/) wiadomości.

Być może język będzie Ci konieczny w pracy? W szkole? W podróżach na wakacje? Być może urzeka Cię twórczość literacka danego zakresu językowego? A może Twoje fascynacje posiadają zakres bardziej osobisty? Dewiza numer jeden opiewa: żeby się nauczyć, powinieneś istotnie chcieć! Postaraj się, aby nauka była dla Ciebie przyjemnością. To z całą pewnością przełoży się na wyższe zaangażowanie. Uważnie dobierz więc kursy językowe za granicą jak też nauczyciela, jaki sprawi, iż zajęcia będą dla Ciebie jednym z ukochanych punktów Twojego tygodniowego terminarza. Weź aktywny udział w lekcjach. Określ sobie konkretne cele i systematycznie je spełniaj. Rozważ, co chcesz osiągnąć oraz zasięgnij porady doświadczonego nauczyciela, ile czasu będziesz potrzebować, żeby je uskutecznić. Systematycznie uczęszczaj na zajęcia oraz systematycznie ćwicz materiał z zajęć. 20 minut codziennej regularnej pracy da lepsze efekty, aniżeli dwugodzinna „sesja” raz na tydzień. Wypracuj sobie własne metody pracy i zastanów się, co najlepiej sprawdza się w Twym wypadku – czytaj dalej na tej stronie. Każdego dnia naucz się kilku nowych słówek – jeśli każdego dnia opanujesz 5, wtenczas już po 12 miesiącach Twój zasób słownictwa będzie całkiem imponujący!

kursy za granicą

Źródło: pixabay

Co dwa tygodnie przeczytaj książkę na stosownym dla Ciebie pułapie zaawansowania. Dobra szkoła (zobacz – akcesoria av) językowa zazwyczaj udostępnia swym słuchaczom tzw. „graded readers” to znaczy uproszczone edycje znanych dzieł literackich. W tenże sposób aktywujesz a także utrwalasz poznane wcześniej słownictwo wzbogacasz swój język. Wyjeżdżaj na obozy językowe. Oglądaj anglojęzyczne programy. Jeżeli malutko rozumiesz, tym bardziej powinieneś to robić, albowiem doświadczenie czyni mistrza! Przekonasz się, że z biegiem czasu będzie Ci coraz łatwiej. Wybieraj programy, które Cię ciekawią. Jeśli oglądasz płyty DVD, włącz angielskie napisy. Jeżeli masz taką możliwość, warto również wyjeżdżać na wyjazdy do obcych krajów – zobacz szczegóły.