Jak skutecznie uczyć się języka obcego?Większa część z nas, przywołując w pamięci studenckie lata, zgodzi się na pewno ze stwierdzeniem, iż język obcy był wyłącznym przedmiotem, jakiego nie dało się opanować 2 dni przed sesją . Uzyskanie biegłości językowej nastręcza dłuższego okresu systematycznej pracy i zawziętości. Indywidualne zdolności jak też intensywność kontaktu z językiem grają tu ważną rolę, nie są to jednak czynniki, jakie przesądzają o sukcesie, albowiem dzięki przestrzeganiu sprawdzonych reguł a także wytrwałości języka może się nauczyć każdy!

nauka języków

Autor: Sarah Joy
Źródło: http://www.flickr.com

Na początek odpowiedz sobie na zapytanie dlaczego chcesz się uczyć. Jaka jest Twoja motywacja. Być może język będzie Ci konieczny w pracy? W szkole? W podróżach na wakacje? Być może urzeka Cię twórczość literacka danego zakresu językowego? A może Twoje fascynacje posiadają zakres bardziej osobisty? Dewiza numer jeden opiewa: żeby się nauczyć, powinieneś istotnie chcieć! Postaraj się, aby nauka była dla Ciebie przyjemnością. To z całą pewnością przełoży się na wyższe zaangażowanie. Uważnie dobierz więc kursy językowe za granicą jak też nauczyciela, jaki sprawi, iż zajęcia będą dla Ciebie jednym z ukochanych punktów Twojego tygodniowego terminarza. Weź aktywny udział w lekcjach. Określ sobie konkretne cele i systematycznie je spełniaj. Rozważ, co chcesz osiągnąć oraz zasięgnij porady doświadczonego nauczyciela, ile czasu będziesz potrzebować, żeby je uskutecznić. Systematycznie uczęszczaj na zajęcia oraz systematycznie ćwicz materiał z zajęć. 20 minut codziennej regularnej pracy da lepsze efekty, aniżeli dwugodzinna „sesja” raz na tydzień. Wypracuj sobie własne metody pracy i zastanów się, co najlepiej sprawdza się w Twym wypadku – czytaj dalej na tej stronie. Każdego dnia naucz się kilku nowych słówek – jeśli każdego dnia opanujesz 5, wtenczas już po 12 miesiącach Twój zasób słownictwa będzie całkiem imponujący!

kursy za granicą

Źródło: pixabay

Co dwa tygodnie przeczytaj książkę na stosownym dla Ciebie pułapie zaawansowania. Dobra szkoła językowa zazwyczaj udostępnia swym słuchaczom tzw. „graded readers” to znaczy uproszczone edycje znanych dzieł literackich. W tenże sposób aktywujesz a także utrwalasz poznane wcześniej słownictwo wzbogacasz swój język. Wyjeżdżaj na obozy kolonie naukowe językowe. Oglądaj anglojęzyczne programy. Jeżeli malutko rozumiesz, tym bardziej powinieneś to robić, albowiem doświadczenie czyni mistrza! Przekonasz się, że z biegiem czasu będzie Ci coraz łatwiej. Wybieraj programy, które Cię ciekawią. Jeśli oglądasz płyty DVD, włącz angielskie napisy. Jeżeli masz taką możliwość, warto również wyjeżdżać na wyjazdy do obcych krajów – zobacz szczegóły.

Tagi: , , , ,